Polskie Radio
Section05
samochód

Psychologia transportu. Jacy są polscy kierowcy i piesi?

- Jako kierowcy mamy o sobie bardzo dobre mniemanie - mówi Magdalena Wit-Wesołowska, psycholog transportu. - Były realizowane różnego rodzaju badania, które pokazały, że większość polskich kierowców bardzo lubi prowadzić samochód i uważa się za kierowców znających przepisy, kulturalnych, jeżdżących prawidłowo, asertywnie, dynamicznie - dodaje. A jak jest naprawdę?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jakub Jamrozek STYL ŻYCIA psychologia transport samochód kierowcy

Siedem grzechów głównych rowerzystów

Spięcia na linii rowerzyści-kierowcy zdarzają się codziennie. I jedni i drudzy nie są bez grzechu, jednak w audycji postanowiliśmy skupić się na kwestiach, które powinni poprawić w swoim zachowaniu na drodze właściciele dwóch kółek. Właśnie o nich opowiedział nam dawny dziennikarz Trójki, kierowca i rowerzysta Michał Gąsiorowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Margański Michał Olszański społeczeństwo rower kierowca kierowcy samochód przepisy drogowe bezpieczeństwo Michał Gąsiorowski

BEZPIECZNE WAKACJE Samochodem na wakacje. Sprawdź, jakie wyposażenie musi mieć auto

Samochód osobowy – w związku z sytuacją epidemiologiczną – stał się jednym z podstawowych środków transportu. Szczególnie dobrze widać to w okresie wakacyjnym, gdy mimo wszystko nie chcemy rezygnować z wypoczynku. Pamiętać jednak trzeba, że auto musi być nie tylko sprawne technicznie, ale także wyposażone w wiele elementów dodatkowych. I co nie mniej istotne – każdy kraj ma swoje własne regulacje.
Zobacz więcej na temat:  wakacje magazyn wakacyjny bezpieczeństwo samochód