X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
sankcje

UE przedłużyła złagodzone sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska przedłużyła o rok złagodzone sankcje wobec Białorusi. Restrykcje obejmują embargo na broń i sprzęt, który mógłby być wykorzystywany do wewnętrznych represji, a także cztery osoby z otoczenia prezydenta. Sankcje dyplomatyczne wobec większości białoruskich polityków na czele z Aleksandrem Łukaszenką zostały trzy lata temu zniesione. Z czarnej listy skreślono wtedy 170 osób. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Białoruś Europa sankcje

NASZ WYWIAD Sankcje na GRU. Ekspertka: służby Kremla poniosły porażkę

To znak, że państwa członkowskie w części spraw są zgodne wobec Rosji. Podobnie postrzegają zagrożenia z jej strony – powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Agnieszka Legucka (PISM i AkademiaVistula), komentując sankcje dla władz i oficerów GRU za atak chemiczny Kremla na terenie Wielkiej Brytanii. Ekspertka PISM ostrzegła przy tym, że działania hybrydowe Rosji wcale nie osłabły i udzieliła kilku porad, jak radzić sobie z rosyjską propagandą.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje NASZ WYWIAD Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Szef i wiceszef GRU objęci sankcjami UE za atak na Skripala

Unia Europejska nałożyła sankcje na agentów biorących udział w ataku na Siergieja Skripala - ale także na szefa i zastępcę służb wywiadu wojskowego Rosji, GRU – czytamy na stronach Rady UE. Po raz pierwszy zastosowano sankcje w ramach reżimu walki z użyciem i rozprzestrzenianiem broni chemicznej, który to mechanizm stworzono 15 października ub.r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Rosja Unia Europejska sankcje