Polskie Radio
Section05
sankcje

Budowa Nord Streamu 2. Saryusz-Wolski: USA chce uniknąć sankcji dla niemieckich firm

- Informacje z obu stron świadczą o tym, że Niemcy oczekują, a administracja USA szuka rozwiązania, aby uniknąć sankcjonowania niemieckich podmiotów - powiedział o inwestycji Nord Stream 2 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 polityka zagraniczna USA Niemcy Rosja Unia Europejska pieniądze gaz sankcje Stany Zjednoczone USA Joe Biden ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Budowa NS2. Wiech: analitycy twierdzą, że Stany Zjednoczone odpuściły temat gazociągu

- Analitycy twierdzą, że nowa administracja odpuściła temat gazociągu, licząc, że dzięki temu będą mogli liczyć na nowe otwarcie w relacjach z Niemcami - powiedział o raporcie belgijskiej wywiadowni gospodarczej Jakub Wiech, redaktor Defence 24.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny pieniądze sankcje USA Niemcy dyplomacja Rosja Władimir Putin firmy energetyka ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

"Są po to, żeby robić cokolwiek". Prof. Reginia-Zacharski o sankcjach UE przeciw Rosji

- Są to sankcje nakładane po to, żeby zrobić cokolwiek, bo nie wypada nie robić nic, natomiast jeżeli chodzi o ich skuteczność, to nie wygląda to dobrze. (...) Jeżeli się nakłada sankcje ewidentnie nieskuteczne, one tak naprawdę są ośmieszające dla podmiotu, który je nakłada - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, komentując zapowiedź nałożenia przez UE sankcji na Rosję.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki ŚWIAT Europa Rosja Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje USA

Będą kolejne sankcje UE wobec Rosji. Szef MSZ: decyzja zapadła bardzo szybko

Będą unijne sankcje wobec Rosji w związku z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego i decyzją o zesłaniu go do kolonii karnej. Jednak restrykcje nie obejmą raczej oligarchów, mimo apeli m.in. współpracowników rosyjskiego opozycjonisty. Wczoraj zielone światło dla nałożenia sankcji i rozpoczęcia prac na czarną listą dali ministrowie spraw zagranicznych 27 unijnych krajów na spotkaniu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa Unia Europejska sankcje sankcje Unii Europejskiej Aleksiej Nawalny Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Zbigniew Rau Beata Płomecka ŚWIAT

Unia chce nałożyć nowe sankcje na Rosję. W tle sprawa Nawalnego

W Unii Europejskiej ponawiane są apele o kolejne sankcje wobec Rosji w związku z aresztowaniem i decyzją o zesłaniu do łagru opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Za restrykcjami opowiedziało się wielu ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów przed naradą w Brukseli. Dyskusja strategiczna o relacjach z Rosją ma się rozpocząć około 11.00. Po jej zakończeniu spodziewane jest zielone światło dla rozpoczęcia prac nad konkretną listą sankcyjną.
Zobacz więcej na temat:  Rosja sankcje Unii Europejskiej sankcje ŚWIAT Europa Unia Europejska

"Sankcje są przesądzone". Spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych ws. Rosji

Dyskusja strategiczna poświęcona ostatnim wydarzeniom w Rosji i sankcjom w związku z aresztowaniem oraz zesłaniem do kolonii karnej Aleksieja Nawalnego to jeden z głównych punktów porannego spotkania w Brukseli ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów. Polska chce także poruszyć sprawę sytuacji na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja Białoruś Aleksiej Nawalny sankcje sankcje Unii Europejskiej

Czy i jak Zachód może naciskać na Kreml?

Szach mat w Moskwie. Podczas spotkania szefów Rosji i Unii Europejskiej Ławrow pokonał Borela i wyrzucił trzech dyplomatów: Polaka, Niemca i Szweda. Rosjanie twierdzą, że to kara za udział w protestach zwolenników skazanego na 3 i pół roku łagrów Aleksieja Nawalnego. Czy Wspólnota zareaguje, a jeśli tak, to w jaki sposób? Czy w ogóle ma możliwość nacisku?
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski społeczeństwo Unia Europejska Rosja sankcje Agnieszka Bryc Trójka