Polskie Radio
Section05

segregacja śmieci

Segregacja śmieci: czy na pewno wiemy, jak to robić? Gdzie szukać informacji?

Wśród wielu niecodziennych świąt znalazł się także Dzień Baterii, w tym roku obchodzony w niedzielę, 18 lutego. Jak się zastanowić, to słusznie upamiętniamy baterie, gdyż są właściwie wszechobecne. A oprócz tego są też bardzo różne: duże, małe, płaskie, w kształcie walca. Te ostatnie mogą też być większe i mniejsze: trudno się rozeznać i zapamiętać nazwy. A czy przynajmniej pamiętamy, gdzie je należy wyrzucać? I co z innymi elektrośmieciami i nietypowymi odpadami?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo STYL ŻYCIA recykling edukacja odpady śmieci Kuba Witkowski Raf Uzar Robert Grzędowski Trójka

Reportaż "Mniej śmieci". Jak nie produkować góry odpadów? [POSŁUCHAJ]

97 proc. Polaków segreguje śmieci. Ten fakt zasługuje na pochwałę. Wciąż bardzo duża ilość odpadów zmieszanych trafia bezpośrednio na składowiska śmieci. Poprawnie segregować staramy się szczególnie wtedy, gdy czujemy odpowiedzialność za to, co wyrzucamy i gdy na przykład na podstawie kodów kreskowych na workach łatwo można nas zidentyfikować. Właśnie dlatego najbardziej sumiennie selekcjonują odpady właściciele domków jednorodzinnych, a najmniej solidni są w tym mieszkańcy starych osiedli i kamienic, w przypadku których trudniej wskazać osoby niechętne temu obowiązkowi. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka Jakub Tarka odpady ekologia społeczeństwo