X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
składka zus

Ozusowanie umów zlecenia. Jakie zmiany przyniesie na rynku pracy?

W czwartek Sejm rozpoczął prace nad nowelizacją ustawy dotyczącej m.in. oskładkowania umów zlecenia. Planowane przez polski rząd zmiany mają poprawić sytuację pracowników, bo jak podkreślają zwolennicy ozusowania tzw. umów śmieciowych, pracodawcy nadużywają tej formy zatrudnienia, przez co zakres bezpieczeństwa osób zatrudnionych jest niższy.
Zobacz więcej na temat:  praca składka zus umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie ZUS zus składki

Tylko 10 proc. uprawnionych chce zostać w OFE

Na razie zarejestrowano 1 577 960 oświadczeń od osób, które chcą nadal oszczędzać w OFE. Ale ta liczba jeszcze rośnie i może przekroczyć 2 mln uczestników, co stanowi 170 mln zł składek przekazywanych miesięcznie do otwartych funduszy. Najchętniej wybierały je osoby między 30. a 40. rokiem życia, te które mieszkają w większych miastach: w Warszawie, Krakowie i w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  emerytura NBP OFE ofe czy zus składka zus ZUS