Polskie Radio
Section05
sondaże Polskiego Radia 24

Sondaż PR24: Polacy pozytywnie o nowym premierze

Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście. W aktualnym badaniu zapytaliśmy Polaków m.in. o to, jak oceniają decyzję o dymisji premier Beaty Szydło, jak oceniają decyzję o powołaniu na stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego? Interesowało nas także czy Beata Szydło odegra jeszcze ważną rolę w polskiej polityce?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaże Polskiego Radia 24 sondaże

Sondaż PR24: Czy Donald Tusk realizuje interesy Polski?

Polskie Radio 24 co tydzień publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście. W aktualnym badaniu zapytaliśmy Polaków o to, czy ich zdaniem Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej realizuje interesy Polski? Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich mieli wybrać między Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem to na kogo oddaliby swój głos? Czy byliby skłonni zaakceptować jakąś formę odpłatności w zamian za wyższą jakość usług w publicznej służbie zdrowia? A także jak Polacy sądzą, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie powinien zostać zburzony? 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sondaże Polskiego Radia 24 sondaż

Sondaż PR24: UE strategicznym partnerem Polski

W przeprowadzonym dla Polskiego Radia 24 przez KANTAR Polska sondażu ankietowani wypowiedzieli się na temat tego, które państwo bądź organizacja międzynarodowa powinno być strategicznym partnerem Polski w najbliższych 20 latach. Najwięcej, 44 proc. badanych, odpowiedziało, że powinna to być Unia Europejska, 30 proc. – że Stany Zjednoczone, a 21 proc – że Niemcy. Wyniki te komentował w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska sondaż sondaże Polskiego Radia 24 sondaże Węgry

Reforma sądownictwa: Pytaliśmy o ocenę działań prezydenta

Polskie Radio 24 co czwartek publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas KANTAR Polska. Wyniki badania komentują na naszej antenie zaproszeni goście. W aktualnym badaniu zapytaliśmy Polaków m.in. o to, czy działania prezydenta Andrzeja Dudy związane z reformą sądownictwa wprowadzają istotne zmiany do propozycji przygotowanych przez PIS?
Zobacz więcej na temat:  sondaże Polskiego Radia 24 sondaż Komisja Weryfikacyjna