X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
strajk nauczycieli

Strajk nauczycieli. Komentarze przedstawicieli rodziców

- To bardzo niedobre działanie, które obraca się przeciwko nauczycielom – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Starzyński, prezes Fundacji "Rodzice Szkole", odnosząc się do strajku panującego w oświacie. – On jest tak skonstruowany, że ma jak najbardziej zaboleć społeczeństwo – stwierdziła Karolina Elbanowska, Rzecznik Praw Rodziców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nauczyciel strajki strajk nauczycieli Wojciech Starzyński szkoła rodzice

Ekspert o strajku nauczycieli: uczeń ma prawo do edukacji

- Ostatnie, czego chce pan Broniarz, to porozumienie. Jestem bardzo zasmucony, że taka osoba reprezentuje Związek Nauczycielstwa Polskiego - powiedział Piotr Wasilewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. - Każdy uczeń ma prawo dostępu do edukacji, to konstytucyjne prawo - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wynagrodzenia strajk nauczycieli

Beata Szydło: po raz kolejny zapraszamy związki do rozmów

- Chcemy po raz kolejny zaapelować i zaprosić ZNP i FZZ do prowadzenia rozmów - podkreśliła wicepremier Beata Szydło. - Dużo więcej wszystkie strony mogą osiągnąć, rozmawiając przy stole, niż stawiając w bardzo trudnej, niekorzystnej sytuacji nauczycieli i uczniów - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz Michał Dworczyk POLSKA edukacja strajk nauczycieli

Ł. Warzecha: strajk nauczycieli zakończy się po kilku dniach

- Szybkie podwyżki w zamian za podwyżkę pensum - to była najbardziej merytoryczna i najbardziej uczciwa propozycja rządu dla nauczycieli - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha, publicysta ("Do Rzeczy"). - Rozpoczęcie protestu może być dla rządu korzystniejsze niż ustępstwa - dodał. O proteście nauczycieli mówił w Polskim Radiu 24 także Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nauczyciel strajki szkoła POLSKA polityka strajk nauczycieli

"Debata Poranka". Ile potrwa strajk nauczycieli?

- Nauczyciele myślą nie tylko kategoriami swoich postulatów, przede wszystkim myślą kategorią swojego portfela. Za strajk nie należy im się wynagrodzenie. Każdy dzień protestu będzie istotną stratą - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Gośćmi Debaty Poranka byli również Dariusz Grzędziński (Fakt) i Maciej Kożuszek (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  strajki nauczyciel edukacja Związek Nauczycielstwa Polskiego strajk nauczycieli