Polskie Radio
Section05
Elżbieta Rafalska

Ekspertka „Solidarności” o proponowanych zmianach w Kodeksie pracy

Propozycje dotyczące zmian w Kodeksie pracy zostały po półtorarocznej pracy przekazane Elżbiecie Rafalskiej. Jak zaznaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej potrzebny jest teraz czas na analizę propozycji. Temat okazał się kontrowersyjny. Jedną z propozycji, która wzbudziła szerokie dyskusje jest kwestia pracy na etacie. O zmianach w Kodeksie pracy mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia Barbara Surdykowska, ekspertka NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kodeks pracy rynek pracy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Solidarność Elżbieta Rafalska

Podsumowanie pierwszych dwóch niedziel bez handlu

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska przypomniała, że ograniczenie handlu w niedziele zostało wprowadzone na wyraźne oczekiwanie społeczne. Minister na zorganizowanej wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy konferencji prasowej podsumowywała pierwsze dwie niedziele z obowiązującym ograniczeniem. Jak mówiła, było lepiej, niż można się było spodziewać.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę Elżbieta Rafalska handel

Komisja Kodyfikacyjna przyjęła propozycje zmian w prawie pracy

"Resort rodziny i pracy potrzebuje co najmniej miesiąca na analizę i ocenę dorobku Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy" - oceniła w piątek szefowa ministerstwa Elżbieta Rafalska. Chodzi m.in. o ocenę, które propozycje komisji mogą być wykorzystane w rządowym projekcie zmian Kodeksu pracy. O proponowanych zmianach mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia prof. Monika Gładoch, zastępca przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska praca prawo pracy Ministerstwo Rodziny kodeks pracy

"Całe społeczeństwo musi być solidarne z seniorami"

Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska – dokument „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030” zawiera rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i aktywności. W Polskim Radiu 24 o założeniach polityki senioralnej, zaprezentowanych przez szefową MRPiPS razem z premierem Mateuszem Morawieckim, mówiła Józefina Hrynkiewicz, ekspert ds. polityki społecznej z Uniwersytetu Warszawskiego i posłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elżbieta Rafalska Mateusz Morawiecki senior