Polskie Radio
Section05
Elżbieta Rafalska

„Do polskich rodzin trafiła niebagatelna kwota na wychowanie dzieci”

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że nakłady na politykę rodzinną w tym roku wzrosły do 3,11 procent PKB. Dla porównania w 2011 roku  było to 1,3 procent PKB. Elżbieta Rafalska wyjaśniła, że z programu Rodzina 500 Plus korzysta obecnie blisko 4 miliony dzieci. Program objął 2 miliony 620 tysięcy rodzin. O świadczeniach społecznych mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ rodzina Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny dzieci pomoc społeczna

"Cele postawione programowi 500 plus zostały zrealizowane"

Cele postawione programowi 500 plus zostały zrealizowane – oceniła szefowa MRPiPS, Elżbieta Rafalska, podsumowując dwuletnie dokonania jej resortu. Wskazała, że program poprawił jakość życia rodzin, ograniczył ubóstwo i miał udział w zwiększeniu liczby urodzeń. W PR24 komentarz prof. Mirosława Grewińskiego z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elżbieta Rafalska rząd Beaty Szydło program 500+ Ministerstwo Rodziny

Więcej pieniędzy na realizację programu Maluch Plus

Trwa nabór wniosków do programu Maluch Plus. O środki na finansowanie opieki dla dzieci do lat 3 aplikować mogą m.in. gminy i powiaty. Wnioski będą przyjmowane, w zależności od modułu, do 17 lub 24 listopada. Podmioty mogą liczyć na finansowanie inwestycji do 80 proc. kosztów, do 3 mln zł. O programie Maluch Plus mówił w audycji Rządy Pieniądza wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bartosz Marczuk program 500+ Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska edukacja