Polskie Radio
Section05
ustawa śmieciowa

Zwiększenie recyklingu, ważne źródło surowców. Rząd przyjął projekt noweli ustawy o odpadach

Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów ogólnie i na mieszkańca, zapewnienie wysokiej jakości recyklingu oraz wykorzystanie poddanych recyklingowi odpadów jako ważnego źródła surowców - to niektóre z rozwiązań przyjętych we wtorek przez rząd w projekcie noweli ustawy o odpadach - podało Centrum Informacyjne Rządu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA odpady ustawa śmieciowa

Minister środowiska chce przyśpieszyć walkę ze smogiem

Rząd zajmie się dziś projektem nowelizacji Prawa ochrony środowiska. Zakłada on, że zarząd województwa będzie obowiązkowo monitorował działania w walce ze smogiem powiatów i gmin wskazanych w programie ochrony powietrza. Na posiedzeniu Rady Ministrów zostanie także rozpatrzony projekt zakładający mniejsze opłaty za segregację śmieci.
Zobacz więcej na temat:  smog ekologia ustawa śmieciowa zanieczyszczenie powietrze Rząd RP POLSKA

Śmieci to nie tylko mina ekologiczna, ale i biznesowa

Dziś na specjalnym  posiedzeniu zbiera się Sejm. Posłowie zajmą się m.in. projektami ustaw: o gospodarce odpadami i o inspekcji ochrony środowiska. Nowe przepisy mają powstrzymać proceder podpalania składowisk odpadów. Tymczasem, jak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz Bisnode, działalność związana z sektorem odpadowym może być nie tylko groźną miną ekologiczną, ale również biznesową.
Zobacz więcej na temat:  ustawa śmieciowa ochrona przyrody Błażej Prośniewski