Polskie Radio
Section05
wirusy

Immunolog: maski ochronne będą nam potrzebne przez kilka miesięcy

- Musimy mieć świadomość, że pierwsza fala epidemiczna w Polsce nie będzie ostatnią. Zakazi się jedna dziesiąta populacji i wirus powróci w kolejnych latach. Może to zmienić tylko pojawienie się szczepionki - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Grzesiowski, specjalista z dziedziny immunologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus zdrowie wirusy pandemia Piotr Wąż

PORADNIK Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa. Zobacz zmiany w rozporządzeniu

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w środę zaktualizowany projekt rozporządzenia, który ma uszczegółowić przepisy o obowiązku zakrywania w miejscach ogólnodostępnych ust i nosa w związku z epidemią COVID-19. Projekt po konsultacjach roboczych został skierowany do Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus wirusy pandemia zdrowie Ministerstwo Zdrowia infografika

Skuteczna broń w walce z koronawirusem. Światowe badania mogą odbywać się w Polsce

- Polska jest jednym z liderów w pracach nad lekiem wspomagającym walkę z koronawirusem. (…) Nasi naukowcy niewątpliwie mają potencjał, by wziąć udział we wspólnych światowych wysiłkach dążących do wypracowania skutecznej broni w walce z pandemią - powiedział dr Radosław Sierpiński, p.o. prezes Agencji Badań Medycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia choroby płuc choroby zakaźne wirus wirusy Piotr Nisztor