Dancing Międzypokoleniowy. Wszystko zaczęło się od imprezy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:00
W poniedziałkowym, biznesowym "Dajesz Radę" pojawiła się Paulina Braun, pomysłodawczyni i organizatorka nietypowego start-upu społecznego - Dancingu Międzypokoleniowego.
Audio
  • Jak rozkręcić start-up o społecznym profilu? (Dajesz Radę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/werner22brigitte/domena publiczna

Jego celem jest nie tylko zmiana stereotypów dotyczących starości, ale także walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Wydarzenia Dancingowe adresowane do osób starszych organizowane są w modnych, młodzieżowych klubach. Prowadzą je m.in. didżeje seniorzy, a na parkiecie tańczą starsi razem z młodymi. Inne projekty Dancingu Międzypokoleniowego to specjalna akademia, w której seniorzy mogą uczyć się zawodu didżeja, agencja castingowa, a nawet "speed dating".

Olga Sobieraj Dzisiaj na fali jest to, co autentyczne, prawdziwe i wspierające innych. Trzeba dokładnie wiedzieć, czego się chce i zarazić ludzi swoim pomysłem

- Moją aktywność rozwijam od 5 lat. Wszystko zaczęło się od pewnej imprezy. Wtedy, gdyby ktoś powiedział mi, że będę miała start-up nie wiedziałabym, o co chodzi - przyznaje Paulina Braun, której pasja pomaga z sukcesem prowadzić i rozbudowywać swój projekt. A w "Dajesz Radę" miała okazję zasięgnąć porady u ekspertki od reklamy i marketingu komunikacyjnego, Olgi Sobieraj.

Jakie pytania należy sobie zadać zakładając start-up społeczny? Jak go rozkręcić? I dlaczego odpowiedni mentor jest tak istotny, jak partnerzy finansowi? Tego dowiecie się z nagrania audycji. 

Posłuchaj także
startup biznes mezczyzna 1200x660.jpg
Od start-upu do firmy. Jak to zrobić?

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Paulina Braun (twórczyni Dancingu Międzypokoleniowego) i Olga Sobieraj (specjalistka od marketingu komunikacyjnego)

Data emisji: 7.11.2016

Godzina emisji: 14.08

jsz/kd

Czytaj także

Kobiecy biznes - dziewczyny podbijają rynek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 07:00
Projektowanie ubrań m.in. dla Rihanny, zajęcia fitness połączone z tańcami ludowymi i rewolucyjna chusteczka do demakijażu. Polki podbijają światowe rynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy i młodzież z ośrodka na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 15:50
W spektaklu "Poczekalnia, czyli gry na czas" nastolatki i emeryci stanęli ramię w ramię, a producent hip-hopowy Proceente stworzył do przedstawienia muzykę. - Zajmujemy się dramą i teatrem zaangażowanym społecznie - mówi Aldona Żejmo-Kudelska z DramaWay.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Antos i Michał Kalcowski. Przez życie tanecznym krokiem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 11:30
- Przygoda z tańcem zaczęła się u nas od teledysków. Oglądaliśmy i tańczyliśmy razem z Michaelem Jacksonem i Missy Elliott. To, co kiedyś było zabawą, z czasem stało się sposobem na życie - mówią młodzi tancerze, Klaudia Antos i Michał Kalcowski.
rozwiń zwiń