Egzotyczne podróżowanie z dziećmi w plecaku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 08:00
- Paradoksalnie im młodsze dziecko, tym łatwiej się podróżuje - mówiła w Czwórce Anna Kobus-Olej, która w "Poranku" opowiedziała o swojej dwumiesięcznej wyprawie do Azji, z dwójką synów za pazuchą.
Audio
  • Anna Kobus - Olej o książce "Smoki i smoczki. Czyli z dziećmi przez Azję"

Dla podróżniczego małżeństwa, Anny i Krzysztofa Kobusów wyprawa do Azji to nie pierwszyzna. Mimo to, ostatnia podróż na ten kontynent pod wieloma względami okazała się dla nich zaskakująca. Para zdecydowała się bowiem zabrać ze sobą w drogę swoich synów: pięciomiesięcznego Stasia i dwuletniego Michasia. Swoje doświadczenia z rodzinnej wyprawy Kobusowie opisali w książce "Smoki i smoczki. Czyli z dziećmi przez Azję".

- Azja często kojarzy się jako dyżurne miejsce, żeby pojechać, doznać iluminacji i odkryć siebie. Te cele zostają zaburzone, kiedy w podróż zabiera się małe dzieci. Zupełnie zmienia się perspektywa - opowiadała Kobus-Olej w czwórkowym "Poranku". Choć podróżowanie z dziećmi dostarczyło podróżnikom dodatkowych obowiązków, to miało też swoje dobre strony. W czasie wędrówek po Birmie, Tajlandii i Kambodży okazało się, iż dziecięcy uśmiech i gaworzenie bardzo szybko jednały podróżnikom sympatię miejscowej ludności.

- Nasze dzieci zrobiły tam nieprawdopodobną furorę. Niektórzy pierwszy raz widzieli białe dziecko. Śmiałam się, że jest ono tam równie rzadkie jak biały słoń i jest otaczane takim samym kultem. Czasami ustawiała się kolejka ludzi, żeby zrobić zdjęcie z moimi chłopcami - opowiadał gość czwórkowego "Poranka".

Więcej na temat rodzinnej wyprawy do Azji państwa Kobusów dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

"Uważaj jak jedziesz!!!", czyli kuriozalne przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:00
W Iranie za przekroczenie prędkości dostaje się za karę baty, a w Korei Płd. policjanci mają obowiązek zgłaszać wszelkie łapówki, które dostają od kierowców... O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć zanim wybierzemy się autem za granicę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska i mistrzowie malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 10:00
- Te wywiady powstały na przestrzeni lat i prawie połowa artystów, z którymi rozmawiałam jest już w innym świecie - mówiła w Czwórce podróżniczka i autorka książki wydanej w serii "Artyści mówią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy burza depcze po piętach w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:24
Choć to dopiero pierwsza książka jej autorstwa, podróże ma właściwie we krwi. Po wyprawie do Tajlandii Dorota Głuska połknęła bakcyla samotnego zwiedzania świata i dziś robi to na własną rękę. Napisała także książkę "Burza depcze mi po piętach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Backpacking, czyli tanie podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 20:50
Praktyczne porady tuż przed długim majowym weekendem. Dowiedz sie, wszystkiego, co powinieneś, zanim wyruszysz w podróż
rozwiń zwiń