X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaadoptuj rzekę. Podpowiadamy, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 20:00
W całej Europie, w tym samym dniu i o tej samej godzinie, ludzie wchodzą do rzek i jezior, aby zamanifestować zaangażowanie w ich ochronę.
Audio
  • Big Jump! Ratujmy rzeki i naturalne zbiorniki wodne (Czat Czwórki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Goami/Shutterstock.com

Osuszamy małe rzeczki i bagna, wycinamy lasy, zagarniamy dla siebie naturalne "gąbki", które wchłaniały wodę Cecylia Malik 

Po raz kolejny w miniony weekend tysiące ludzi na całym świecie weszło do wody, lub przynajmniej symbolicznie zanurzyło w niej stopę lub dłoń. Wszystko po to, żeby pokazać, jak ważne są dla nas rzeki. W tym roku najważniejszym przesłaniem akcji Big Jump! Był sprzeciw wobec regulacji rzek i niszczenia dziko płynących nurtów. Okazuje się, że takiego skarbu jak Wisła trudno już szukać w Europie.

Budowanie tam i regulowanie koryt rzecznych było błędem. Dziś rzekom oddaje się ich naturalne koryta Sebastian Kobus

- Wisła jest obłędną rzeką i to właśnie nieregulowane części są jej prawdziwym skarbem - mówiła Cecylia Malik reprezentująca inicjatywę Siostry Rzeki, jedna z uczestniczek akcji Big Jump! - Łachy, wyspy, łęgi, ptactwo i zwierzęta to wszystko znajduje się na dzikich brzegach polskich zbiorników wodnych - wyliczała dodając do tego również długą listę zagrożeń, które w większości spowodowane są działalnością człowieka. - Rzekom grożą zmiany klimatyczne, mamy w Polsce powodzie i susze, jako społeczeństwo kompletnie nie dbamy o naturalną retencję. Wszystko zalewamy betonem - alarmowała.

Jakie to może mieć dla nas konsekwencje? Jak pomóc rzekom? Można je zaadoptować. O tym w jaki sposób to zrobić i w jaki sposób możemy pomóc adoptując rzekę podpowiadamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: uczestnicy akcji Big Jump!

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 16.09

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak poradzić sobie z problemem smogu?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:43
Według danych NIK, przytaczanych przez Piotra Firana, Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Czy można skutecznie walczyć ze smogiem? - Tak - mówią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy z Chin stworzyli syntetyczne drewno. Jest lekkie i niepalne

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 15:24
Naukowcy z Chin, działając w obronie środowiska, poszli o krok dalej i stworzyli syntetyczne drewno. Nowe tworzywo jest lekkie, wytrzymałe i nie pali się w ogniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Temat rzeka. Skąd bierze się woda, którą pijemy?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:01
Na świecie woda słodka stanowi zaledwie 2,5 proc. zasobów wodnych Ziemi, z czego tylko 1 proc. nadaje się do picia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć własny ogród w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:00
Duże ogrody kojarzą nam się przede wszystkim z obszarami pozamiejskimi. Okazuje się jednak, że w sercu metropolii można mieć nie tylko własny ogród, ale w nim niebanalną roślinność. - Skrzydłokwiat, paprotki, bluszcze, aglaonema, to rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze wokł nas - mówią Dagmara Malaca, Marzanna Włudyka. 
rozwiń zwiń