X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy walka ze smogiem przynosi efekty?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 18:09
Kolejny sezon grzewczy można uznać za otwarty, a to oznacza, że znów w wielu miastach będzie trudno oddychać. Smog już wisi w powietrzu - mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia i Śląska muszą śledzić wskazania stopnia zanieczyszczenia powietrza. 
Audio
Smog w Warszawie
Smog w WarszawieFoto: Shutterstock.com

Coraz częściej zdarza się bowiem, że musimy ograniczyć aktywność fizyczną, bo może być ona niebezpieczna dla zdrowia. - O realizację założeń programu "Czyste powietrze" zapytaliśmy Narodowy Fundusz Zdrowia. W pierwszym roku (od września 2018 do września 2019) zrealizowano niecałe 7 procent założonego planu – mówił Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

- Przyczyn jest kilka. Jedną z nich jest to, że składanie wniosków jest skomplikowane. W najgorszym przypadku wraz z załącznikami podanie może wynosić nawet kilkadziesiąt stron papieru, które należy wypełnić i złożyć w urzędzie. Nie wszystkie można wypełnić drogą internetową, co oznacza, żeby złożyć wniosek trzeba odwiedzić placówkę, a tych w całej Polsce jest zaledwie 16 – wyliczał ekspert. - Program powinien zostać jak najszybciej naprawiony, a możliwość aplikowania – przeniesiona do gmin, których w Polsce jest ponad 3000 – radził.

Czy obywatel może w jakiś sposób obronić się przed zanieczyszczonym powietrzem? – Pojawia się coraz więcej pozwów składanych w postępowaniach cywilnych – mówiła mecenas Agata Jaczyńska z kancelarii prawnej Chałas i Wspólnicy. – Zarówno na poziomie samorządów, jak i rządu są podejmowane określone działania, ale są one niewystarczające. Potwierdza to wyrok Trybunału Sprawiedliwości z lutego 2019 roku, który stwierdza, że Polska nie spełnia dyrektywy dotyczącej jakości ochrony powietrza w Europie – mówiła.

Czy programy dopłat do wymiany pieców, docieplania budynków i wymiany okien, zdają egzamin? W jaki sposób zanieczyszczenie środowiska wpływa na nasze zdrowie? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym doktor Piotr Dąbrowiecki w rozmowie z reporterką Czwórki Anną Depczyńską opowiadał o wpływie smogu na nasze zdrowie.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: mecenas Agata Jaczyńska (kancelaria prawna Chałas i Wspólnicy), Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy)

Data emisji: 29.10.2019

Godzina emisji: 15.09

ac/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od odpadu do surowca. Rewolucja śmieciowa jest nieunikniona

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 21:11
- W światowej gospodarce zaczyna brakować łatwo dostępnych surowców, więc albo możemy nadal wywalać wszystko, a produkty będą coraz droższe, albo wykorzystywać wtórnie odpady - mówi Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy grozi nam katastrofa ekologiczna na Bałtyku?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:36
- Na dnie Zatoki Gdańskiej od 1945 roku spoczywa tankowiec Franken, a w nim 1,5 miliona litrów paliwa. Okręt zaczyna rdzewieć, istnieje realne zagrożenie, że przełamie się pod własnym ciężarem, a wówczas dojść może do niekontrolowanego wycieku paliwa i ekologicznej katastrofy - tłumaczy Olga Sarna z fundacji Mare. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

COP24. Szczyt klimatyczny, a co po szczycie?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 18:00
Od 2 do 14 grudnia 30 tysięcy gości z całego świata przyjedzie na 24. COP (Conference of the Parties) do Katowic. - Podstawą dla ochrony klimatu jest redukcja emisji gazów cieplanianych. Na tym, według mnie, powinna być skupiona debata na szczycie - mówi dr hab. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Temat rzeka. Skąd bierze się woda, którą pijemy?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:01
Na świecie woda słodka stanowi zaledwie 2,5 proc. zasobów wodnych Ziemi, z czego tylko 1 proc. nadaje się do picia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling i Upcykling. Gadżety z odzysku

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 22:00
Wokół nas jest mnóstwo rzeczy, którym można dać drugie życie. Nie muszą wcale lądować w koszu, zastępowane wciąż nowymi przedmiotami.
rozwiń zwiń