Polskie Radio

"Rocznik Kultury Polskiej 2021" - publikacja Narodowego Centrum Kultury we współpracy z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 13:00
Działania publicznego nadawcy radiowego w czasie pandemii, w tym specjalne udogodnienia dla słuchaczy, rozwój nowych technologii i jubileusze kultowych audycji i anten. Tak wyglądał w skrócie 2021 rok w Polskim Radiu. Szczegóły działań PR S. A. można znaleźć w jednym miejscu, w najnowszym "Roczniku Kultury Polskiej 2021" NCK.
Rocznik Kultury Polskiej 2021
"Rocznik Kultury Polskiej 2021"Foto: NCK

Polskie Radio prezentuje swoje dokonania w roku 2021 w "Roczniku Kultury Polskiej" opracowanym i wydanym przez Narodowe Centrum Kultury. Przygotowana przez Polskie Radio część wydawnictwa dotyczy funkcjonowania spółki w czasie pandemii koronawirusa oraz oferty programowej stworzonej z myślą o słuchaczach. 

Polskie Radio opracowało jedną z części "Rocznika Kultury Polskiej". Rozdział publikacji traktuje o działaniach podjętych przez radio w czasie pandemii, o ofercie, jaką rozgłośnia przygotowała dla słuchaczy oraz użytkowników mediów społecznościowych, jak też o planach rozwoju i konsekwentnym wdrażaniu technologii DAB+.  

W tekście można przeczytać m.in. o:

  • Funkcjonowaniu Polskiego Radia S.A. w czasie pandemii;
  • Dostępności Polskiego Radia w rok po ogłoszeniu pandemii koronawirusa;
  • Dostępności budynków Polskiego Radia S.A. dla osób z niepełnosprawnościami;
  • Dostępności dla słuchaczy;
  • Rozwoju nowych technologii. 

Kultura dostępna 

"Rocznik Kultury Polskiej" to statystyczne kompendium dotyczące sektora kultury. Publikacja prezentuje zestawienia związane z działalnością polskich instytucji. Numery rocznika  każdorazowo uzupełniane są o analizy i podsumowania statystyczne dotyczące istotnych wydarzeń minionego roku. "Rocznik Kultury Polskiej" ukazuje się w wersjach drukowanej, elektronicznej oraz anglojęzycznej. Jego wydawcą jest Narodowe Centrum Kultury. 

Wydawnictwo podsumowujące 2021 roku ukazało się w styczniu. Wersja elektroniczna oraz papierowa "Rocznika Kultury Polskiej" jest dostępna za darmo w sklepie Narodowego Centrum Kultury. 

mat. pras. / oprac. zch 

Czytaj także

Rocznice, jubileusze, patroni - wydarzenia NCK w 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 11:55
W audycji "Spacer z kulturą" dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski mówi o planach kierowanej przez siebie placówki na 2022 rok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Między matematyką a emocją". Bancerowska o wystawie prac Jerzego Grabowskiego w NCK

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2022 11:44
- Jerzy Grabowski potrafi opowiadać o otaczającym nas świecie poprzez matematykę. Robi to, korzystając z analiz matematycznych, które przekłada na język abstrakcji geometrycznej. Jego prace wymagają pewnej uważności, ale im dłużej z nimi obcujemy, tym bardziej nas wciągają - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik Narodowego Centrum Kultury Joanna Bancerowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Rafał Wiśniewski: dzięki czytelnictwu się rozwijamy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 09:46
- Książka nadaje nam sens, potrafi skompensować różnego rodzaju napięcia, które się pojawiają, daje otuchę i nadzieję, jest w kategoriach poznawczych dla nas budująca. Dzięki czytelnictwu rozwijamy się - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teatralne maski Tadeusza Łomnickiego" - wystawa w warszawskiej Kordegardzie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2022 05:30
W Kordegardzie Galerii Narodowego Centrum Kultury od 3 marca będzie można oglądać wystawę fotograficzną, prezentującą dokonania artystyczne Tadeusza Łomnickiego.
rozwiń zwiń