Polskie Radio

Historia, muzyka i nowe technologie. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 18:00
Postęp w cyfrowej stomatologii - powiemy, co zyska pacjent dzięki nowoczesnej technice. Wspomnienie Jana Olszewskiego - historia życia patrioty i politycznego wizjonera. Będzie też o nowym przekładzie "Ani z Zielonego Wzgórza" - czyli "Anne z Zielonych Szczytów", a także - jak historia mówiona zmieniła historiozofię i postrzeganie przeszłości. Wieczorem zapraszamy na transmisję koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz na słuchowisko z poezją Wisławy Szymborskiej. 
Polskie Radio, studio Dwójki
Polskie Radio, studio DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2
logo

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek

Reporter w drodze - Patryk Bedliński na torze kartingowym w Jankach opowie o: jak działa gokart, ile ma mocy, skąd wzięły się tego typu pojazdy (historia lotników budujących je z części samolotowych), będziemy oglądać pojazdy, porównywać. Będzie też o jeździe po torze, sposobie kierowania i o wrażeniach z wewnątrz pojazdu

Poza tym powrócimy do tematu sporów wokół nowych tłumaczeń "klasyków" literackich i filmowych - naszym gościem będzie tłumacz Jerzy Jarniewicz, który przełożył z angielskiego m.in. dzieła Winstona Churchilla, Jamesa Joyce’a i Umberto Eco. Także, kolejny odcinek słuchowiska "Przygody Sindbada żeglarza" oraz konkursy: "Bohater naszej bajki" i "Od małego dla dużego" - realizowany wspólnie z Polskim Radiem Dzieciom.

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Marcin Kusy

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Artur Wolski

Siedmiomilowym krok… w obrazowaniu stanu uzębienia

Stomatologia i ortodoncja stawia na intensywny, dynamiczny rozwój innowacyjnych metod leczenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Należą do nich m.in. skanery wewnątrzustne. Dzięki technice możliwe staje się wykorzystanie rozwiązań hi-tech, takie jak symulacja planu leczenia. Technologie CAD/CAM umożliwiają pobranie skanów uzębienia co jest dla lekarza podstawą do zaplanowania całego przebiegu leczenia. Istnieje także możliwość cyfrowego projektowania uśmiechu, co podnosi stan zadowolenia pacjenta z przebiegu leczenia. Technika umożliwia również stosowanie aplikacji ułatwiających kontakt z lekarzem oraz monitorowanie przez pacjenta postępów w leczeniu zębów i dziąseł. Jaka jest skala postępu w cyfrowej stomatologii i co zyska pacjent dzięki nowoczesnej technice, dowiemy się z audycji. Komentuje lek. dent. Katarzyna Łoza-Sołtyk.

Dlaczego Covid-19 komplikuje rozpoznanie niewydolności serca?

Czas pandemii pozwolił na szczegółową ocenę opieki kardiologicznej pod kątem niewydolności serca. Lekarze opierając się najnowszych statystykach podają, że obecnie w Polsce schorzenie to dotyczy ponad miliona osób. Stwierdzono na podstawie wielu badań i obserwacji w czasie pandemii, że objawy zakażenia koronawirusem, ale także powikłania infekcji mogą komplikować rozpoznanie, a dodatkowo istotnie wpływać na pogorszenie stanu serca.

Co proponują kardiolodzy w dobie pandemii Covid-19 w zmodyfikowanej „Kompleksowej Opiece nad Osobami z Niewydolnością Serca” – KONS?, dostosowanej do nowej sytuacji pandemicznej? Jaką rolę w monitorowaniu zespołu chorób niewydolności serca odegra telemedycyna? Jak dzięki technice działa telemonitoring kardiologicznych układów wszczepialnych? Eksperci: profesor Maciej Sterliński - kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, profesor w Narodowym Instytucie Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego, kierownik Pracowni Elektrofizjologii Klinicznej w I Klinice Zaburzeń Rytmu Serca oraz dr n. med. Szymon Budrejko z Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. 

21.05 - Słuchowisko w Jedynce 

Premierowe słuchowisko "Wycinanka z Szymborskiej" w reżyserii Aleksandry Głogowskiej, na podstawie poezji Wisławy Szymborskiej. W obsadzie: Irena Jun, Dorota Landowska, Katarzyna Dąbrowska, Zuzanna Saporznikow

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Przygody Sindbada Żeglarza" - Bolesław Leśmian

Nagranie pochodzi z 2005 roku. Reżyserował Jan Warenycia. Grają: Wojciech Malajkat, Lech Ordon, Tomasz Zaliwski, Arkadiusz Bazak, Jerzy Kryszak.

Przygody Sindbada Żeglarza są bajkową poetycką opowieścią należącą do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jej autorem jest Bolesław Leśmian, jeden z najwybitniejszych pisarzy Młodej Polski. Jego opowieść jest oryginalną baśnią opartą na motywach znanej historii Wschodu o Sindbadzie Żeglarzu z Księgi tysiąca i jednej nocy. Mówi ona o przygodach osieroconego bogatego chłopca z Bagdadu mieszkającego w pałacu z wujkiem Tarabukiem, marnym poetą. Sindbad wyrusza w podróż po świecie za namową tajemniczego Diabła Morskiego, któremu wiatr przywiał wiersze Tarabuka. Morski diabeł proponuje chłopcu podróż w nieznane, dziwy i czary oraz miłość pięknej księżniczki. Trudno opisać, ile barwnych postaci i emocjonujących a pouczających zdarzeń czeka na Sindbada na morzach i egzotycznych lądach. Lektura dla klasy V.

21.45 "Faraon" Bolesława Prusa w interpretacji Andrzeja Ferenca. Nagranie z roku 2001. Dostępne w ramach "Radiobooka".

23.50 - "Nurt" Wacława Berenta, w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza.

logo


00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Julian Przyboś - aud. Iwony Smolki

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Ewa Szczecińska

Anna Ignatowicz-Glińska Passacaglia, wyk. Magdalena Kordylasińska - marimba, Miłosz Pękala - wibrafon; Marcin Mielczewski Canzona terza a 3, Deus in nomine tuo, wyk. Capella Cracoviensis, dyr. Jan Tomasz Adamus;

Władysław Słowiński Koncert na flet z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, fortepianu i perkusji, wyk, Łukasz długosz - flet, Orkiestra Symfoniczna  Filharmonii Narodowej, dyr. Krzysztof Słowiński; Marcin Mielczewski Canzona prima a 3, wyk. Capella Cracoviensis, dyr. Jan Tomasz Adamus.

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Marcin Majchrowski

Carl Philipp Emanuel Bach, Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach, Johann Christoph Friedrich Bach, Johann Christoph Bach, Sergiusz Rachmaninow, Albert Moeschinger, Catharina van Rennes, Edvard Grieg, Antoine Dauvergne, Arvo Pärt, George Enescu, Ascanio Mayone. 

06.00-07.00 - "Fantazja polska" (premiera) - prowadzi Ewa Szczecińska

Ignacy Feliks Dobrzyński Uwertura do opery Monbar czyli Filibustierowie, wyk. Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz; Mikołaj Gomółka Melodie na psałterz polski (wybór), wyk. zespół wokalny Cantus firmus, dyr. Włodzimierz Sołtysik; Witold Lutosławski Wariacje na temat Paganiniego, wyk. Julia Wolańska-Gajda - fortepian, Michał Gajda - akordeon; Marian Sawa Trzy obertaski, Fuga-Bolero, wyk. Marcin Łukaszewski - fortepian.

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek 

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś

10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie" - Jan Sebastian Bach, Leo Brouwer i tradycyjne pieśni angielskie, wyk. Andreas Scholl - kontratenor, Edin Karamazov - lutnia

11.10-12.00 - Felix Mendelssohn Koncert skrzypcowy e-moll op. 64, wyk. Augustin Dumay - skrzypce, Orpheus Chamber Orchestra

12.05-12.45 - Józef Elsner Kwartet smyczkowy d-moll nr 3, wyk. Equilibrium String Quartet

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Barbara Krafftówna

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Róża Światczyńska

Koncerty Orkiestry Filharmonicznej z Monte-Carlo (07.03.2021, 8.11.2020 Audytorium księcia Rainiera III, Monaco)

Johann Sebastian Bach Koncert d-moll na instrument klawiszowy BWV 1052; Koncert A-dur na instrument klawiszowy BWV 1055; Wolfgang Amadeus Mozart Koncert fortepianowy c-moll KV 491

Maurice Ravel Tzigane, Sonata skrzypcowa nr 2; Albert Roussel Suita nr 2 "Bachus i Ariadna" op. 43

Wyk. David Fray - fortepian, dyrygent, Renadu Capucon - skrzypce; Monte-Carlo Philharmonic Orchestra, dyr. Fabien Gabel. 

16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla 

Teatr Zagłębie w Sosnowcu obchodzi w tym roku 125-lecie powstania. Dokładnie 6 lutego 1897 roku odbyła się pierwsza premiera - spektakl "Zemsta" Aleksandra Fredry. Była to szósta scena w nowej Polsce, po Warszawie, Krakowie, Lwowie, Lublinie i Kaliszu. Obchody jubileuszu rozpoczyna urodzinowym pokazem "Przodowników miłości. Rewii związkowo-robotniczej" w reżyserii Jacka Mikołajczyka i otwarciem wystawy architektoniczno-historycznej, na której zostaną zaprezentowane archiwalne, wcześniej niepublikowane, fotografie budynku Teatru oraz wizualizacje rozbudowanej siedziby. Więcej o roku jubileuszowym teatru opowie jego dyrektor - Iwona Woźniak, godz.16.30.

Ponadto w audycji: o nowym eksponacie w Centrum Szyfrów Enigma. o albumie Stanisława Ulickiego poświęconym ikonom, o nowy przekładzie "Ani z Zielonego Wzgórza" oraz nowości filmowe na platformie ARTE. 

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - aud. Michała Szułdrzyńskiego

Rozmowa z prof. Bogdanem Góralczykiem (politolog, sinolog, dyplomata, publicysta) z Centrum Europejskiego UW na temat Olimpiady w Chinach

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Klaudia Baranowska

Transmisja koncertu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Łukasz Frant - wiolonczela, NOSPR, dyr. Antonello Manacorda Edward Elgar Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85; Jean Sibelius V Symfonia Es-dur op. 8.

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Głos przeszłości - aud. Aldony Łaniewskiej-Wołłk 

"Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej", uznawana za jedną z najbardziej znaczących książek dotyczących historii mówionej i przełomowa w postrzeganiu historii, ukazała się właśnie po raz pierwszy w Polsce nakładem Centrum Archiwistyki Społecznej. Jej autorami są brytyjscy historycy, badacze i praktycy historii mówionej Paul Thompson i Joanna Bornat. Duży udział w rozwoju historii mówionej ma oczywiście Polskie Radio. ​Audycja będzie rozmową m. in. o tym, jak historia mówiona zmieniła historiozofię i postrzeganie przeszłości. W Polsce i na świecie takie ujęcie historii (poprzez opowieść zwykłego człowieka, uczestnika zdarzeń) jest coraz bardziej doceniane i popularne

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Przypadki Bacha - prowadzi Ewa Pobłocka

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta" - Emma Stonex "Latarnicy", czyta Wojciech Żołądkowicz.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Włodzimierz Kowalewski "Excentrycy", czyta Marcin Przybylski. 

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa", czyta Mariusz Benoit.


logo

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Elżbieta Korczyńska 

Spotkanie ze Stowarzyszeniem "3majmy się razem". To Ogólnopolskie Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej. Pod hasłem "reumatyzm" kryje się około 200 chorób, które dotykają ludzi bez względu na wiek. Ocenia się, że cierpi na nie prawie co czwarty Polak i takie osoby spotykamy na co dzień, często nawet o tym nie wiedząc

02.00-03.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Mateusz Drozda

04.00-06.00 - "Trójka budzi: off" - Mateusz Tomaszuk

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Tomasz Miara 

W audycji będziemy świętować Dzień Podlaskiej Muzyki, odwiedzimy Pekinu przed Igrzyskami Olimpijskimi oraz powiemy o zimowej jeździe rowerem. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz

Gościem - gen Roman Polsko, były dowódca GROM. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

W audycji odwiedzimy Instytut Teatralny w Warszawie, Muzeum Śląskie w Katowicach oraz Instytut Grotowskiego we Wrocławiu. Będziemy też mówić o nowościach w świecie filmu i o nowościach na rynku książki. 

12.00-13.00 - "Nasza tonacja" - Łukasz Ciechański 

13.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" -  Witold Lazar

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej 

18.40 - w cyklu "Reportaż w Trójce" - "Olimpijski los" Antoniego Rokickiego. To opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich sportowców, srebrnym i brązowym medaliście mistrzostw świata w kombinacji alpejskiej. Niedawno obchodził 75 urodziny. Urodził się i wychował w Zakopanem. Pierwszy narciarski sukces osiągnął w wieku 13 lat, zwyciężając zawody "Kryteria juniorów". Niedługo po tym dostał w prezencie nowoczesne narty, z którymi ze szczęścia zdarzało mu się... spać. Andrzej Bachleda-Curuś pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach. Jego rodzice również byli związani ze sportem, jednak to jego wielki talent i praca szczególnie zapisały się w historii polskiego narciarstwa. Zakopiańczyk dwukrotnie reprezentował nasz kraj w zimowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich: w 1968 roku w Grenoble, a także cztery lata później w japońskim Sapporo, gdzie alpejczyk był chorążym polskiej reprezentacji. Wspomnienia z tamtych dni Andrzej Bachleda-Curuś opisał w swojej autobiograficznej książce "Taki szary śnieg". Jak dziś, równo 50 lat później, pamięta słynny start w Japonii? Czym są dla niego Igrzyska? 

19.00-20.00 - "W tonacji Trójki" - Marek Wiernik

20.00-21.00 - "Strefa rockendrola..." - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Gontarczyk 

Jan Olszewski (1930-2019). Historia życia patrioty i politycznego wizjonera, a także człowieka, którego życiorys może dziś stanowić przesłanie dla potomnych. Jan Olszewski to jedna z najważniejszych postaci III Rzeczpospolitej. Harcerz, Powstaniec Warszawski, działacz opozycji i adwokat wielu opozycjonistów czasach PRL. Premier pierwszego demokratycznego rządu Rzeczpospolitej, który dokonywał fundamentalnych zmian w orientacji politycznej Polski wskazując na cel polskiej polityki: jak najdalej od Rosji. Podkreślał, że istnienie Polski to przynależność do UE i NATO. Gość - dr Justyna Błażejowska, autorka wielu publikacji na temat Jana Olszewskiego.

22.00-23.00 - "Ossobliwości muzyczne" - Wojciech Ossowski

23.00-00.00 - "Trójfonia 2HA" - Justyna Grabarz

LITERATURA W TRÓJCE: 

10.45 - w cyklu "Powieść w Trójce": "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Antoniego F. Ossendowskiego w interpretacji Mirosława Zbrojewicza. 

logo

22.06 - "Nakręceni - magazyn premier filmowych" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Gia Coppola, wnuczka Francisa Forda Coppoli, przypomina o sobie filmem "Mainstream", którego tytuł w polskim tłumaczeniu to "Król Internetu". Film "Monachium. W obliczu wojny" z Jeremy Ironsem opowiada o kilku wrześniowych dniach 1938 roku, kiedy świat stanął przed groźbą kolejnego konfliktu, natomiast po świecie cynicznych hochsztaplerów oprowadza nas Guillermo del Toro w filmie "Zaułek koszmarów". 

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

Drna, Sadurka, Żurawka, Pólkówka, Bełcząca, Brodnia - to tylko kilka nazw rzek, które meandrowały przez Warszawę. Część z nich już nie istnieje, a niektóre nadal płyną pod ziemią. Dlaczego zniknęły? O tym w rozmowie z Konradem Schillerem, kuratorem wystawy "Niech płyną! Inne rzeki Warszawy" w Muzeum Woli.

logo


06.00-09.00 - "Pierwsze słyszę" - Kamil Jasieński

W audycji m.in. "Gamingowy flesz" - przegląd Łukasza Chmiela nowości ze świata gier. Ale nie tylko...

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

Zajrzymy do Białki, która z pewnością teraz jest biała. Ale czy to od śniegu wzięła swoją nazwę? Skąd wzięła się nazwa jednego z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w naszym kraju? Czy ma coś wspólnego ze szczytem Kotelnicą w Beskidzie Sądeckim?

13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Maciej Kasprzyk

W cyklu "Był sobie numer" Martyna Matwiejuk zaprezentuje historię utworu Tęskno "Między nami".

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Co decyduje o osiągnięciach e-sportowców? Zaczęło się od aktywności towarzysko-rozrywkowej, a dzisiaj świat gamerów to świat rywalizacji o duże pieniądze – wartość rynku e-sportowego przekroczyła miliard dolarów

22.00-00.00 - "TŁUSTY Czwartek" - GrubSon

Jak zwykle będzie sporo ciekawych nowości, sporo pozytywnych nagrań i brzmień -  od hip-hopu, przez soul, funk, jazz, aż po klubowe beaty i elektronikę. Na plejliście m.in. The Upbeats, Ezra Collective, StromaeAnik Khan, Bas, Masegoczy Maxwell Hunter.


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.45 - "Lektura w Czwórce" - Bruno Schulz "Sanatorium pod Klepsydrą", czyta Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.

logo

Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom

Antenę i social media PRD opanowuje w czwartek Natalia Sisik - influencerka, tiktokerka. Będziemy mogli dowiedzieć się co lubi, jakie ma zainteresowania i jak spędza tegoroczne ferie.

07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Jakie ciekawostki kryją  się w zapachach. 

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Skąd się bierze śnieg, gdzie go jest najwięcej.

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" - Psy-pomocnicy, czyli w czym psy mogą pomagać ludziom.

18.00-19.00 - "Współpracownia" - Otwieramy drzwi do współpracowni misia Michasia i smoka Adasia. W każdym spotkaniu będą rozwiązywać różne zasłyszane „dorosłe” problemy. Spotkanie z chandrą, czyli Adaś chce pomóc Misiowi. Adaś chce wyciągnąć chandrę z Misia, albo Misia z chandry. Jak ona wygląda?

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - Plastyka w szkole - osobna czy we współpracy z innymi przedmiotami. 

Źródło - serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM: 

14.00 - Słuchowisko "Nowe przygody Mikołajka" René​ Goscinnego, w adaptacji Magdaleny Semilskiej-Wykręt. Reżyseria Jan Warenycia. Teatr Polskiego Radia z 2010 roku. Wystąpili m.in. Beniamin Lewandowski, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Wójcik, Krzysztof Szczerbiński, Joanna Jeżewska.

.

 

12.00 - "Interpretacja niejedno ma imię: Chopin historyczny czy współczesny?" - Marcin Majchrowski [PREMIERA]

Bohaterem programu Marcina Majchrowskiego będzie Charles Richard-Hamelin. W wykonaniu artysty zabrzmią: Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Sonata fortepianowa h-moll oraz Nokturn E-dur op. 62 nr 2. W audycji usłyszymy również Mazurka As-dur op. 50 nr 2 w interpretacji Fou Ts’onga.

14.00 - "Lekcja mistrzowska" - Anna Skulska i prof. Andrzej Ratusiński

Anna Skulska rozmawia z prof. Andrzejem Ratusińskim - pianistą i pedagogiem - o mistrzach, wykonawcach, dziełach, twórcach i wydarzeniach. Bohaterem siódmej Lekcji jest Leonard Bernstein.

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski 

Interpretacje muzyki Fryderyka Chopina chodzą różnymi ścieżkami - w najbliższej audycji podążymy tym tropem, który wiedzie przez krainy muzyki tradycyjnej. Hasło przewodnie - folkowy rekonesans. Chopin w odsłonie bałkańskiej, klezmerskiej, tureckiej, w kapelusiku górala podhalańskiego, przy syntezatorze, ze śpiewem na ustach. Będzie to godzina rytmicznych hulanek i melodycznych swawoli.


Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Od muzy Grubsona i szaleństwo na stoku. To już ostatni weekend ferii!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 06:00
Podczas tych ferii sięgaliśmy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", rozwiązywaliśemy mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzaliśmy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo - kończymy ferie z przytupem!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazz.PL. Michał Tokaj z projektem "Monkbook" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 19:00
To była już 50. odsłona cyklu Jazz.PL. Podczas jubileuszowego koncertu na scenie Dwójki wystąpił Michał Tokaj z nowym kwartetem i nowym materiałem "Monkbook". Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kwiat Jabłoni – energetyczny koncert w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 14:18
"Wody mi daj", "Dziś późno pójdę spać", "Chodźmy nad wodę"... Popowo-folkowy duet Kwiat Jabłoni usłyszeliśmy ponownie na antenie Trójki. Była to retransmisja koncertu, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 11 sierpnia 2019 roku. Kilkanaście tygodni później - zespół został wyróżniony Nagrodą Muzyczną Programu Trzeciego - "Mateusz" (nagrody przyznawane od końca lat 80. XX wieku). 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapraszamy na ferie z Polskim Radiem!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 19:00
Relacje reporterskie o ciekawych i atrakcyjnych miejscach, a także o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw - propozycje aktywności  oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Dla młodzieży - audycje muzyczne, sportowe, ale również naukowe. Zapraszamy na ferie z Polskim Radiem!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio na ZIO Pekin 2022: ponad sto godzin transmisji i relacji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 13:10
Polskie Radio towarzyszy polskim sportowcom wszędzie tam, gdzie reprezentują barwy narodowe i walczą o medale. Podczas rozpoczynających się 4 lutego Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, ekipa dziennikarska publicznego nadawcy będzie liczyła 8 osób. Polskie Radio uruchomi w stolicy Chin własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli komentować rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. Planowanych jest ponad sto godzin transmisji i relacji, które wyemitowane zostaną na antenach: Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24. Audycje nawiązujące do zmagań w Pekinie pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. Powstanie również specjalny olimpijski serwis internetowy Portalu Polskiego Radia.
rozwiń zwiń