Polskie Radio

"Z głową w górach" - dziennikarze Jedynki i Trójki odwiedzają Ustrzyki Dolne

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 13:40
Dziennikarze Programu Pierwszego i Programu Trzeciego Polskiego Radia są Ustrzykach Dolnych. Wprost z górskiego kurortu zapraszają na specjalne plenerowe audycje w ramach cyklu "Z głową w górach".
Akcja Z głową w górach to wizyty dziennikarzy Polskiego Radia w popularnych górskich kurortach.
Akcja "Z głową w górach" to wizyty dziennikarzy Polskiego Radia w popularnych górskich kurortach. Foto: Polskie Radio
  • W ten weekend w ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarze radiowej Jedynki i Trójki odwiedzają kolejną górską miejscowość - Ustrzyki Dolne.
  • Akcja propaguje aktywny wypoczynek, bezpieczeństwo na stokach oraz prezentuje walory turystyczne, krajoznawcze i kulturowe odwiedzanych miejsc. 

. .

W piątek, 24 lutego, na "Muzyczną Jedynkę" (od godz. 13.00) zaprosił Kamil Wicik. W audycji można było posłuchać między innymi rozmów z odwiedzającymi górską miejscowość. W sobotę, 25 lutego, specjalne, plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (godz. 9.00) prowadził Roman Czejarek. Pasjonaci białego szaleństwa mogli liczyć również na obszerne relacje Macieja Waleckiego


. .

24 lutego od godz.10.00, dziennikarz radiowej Trójki Piotr Firan zaprosił na plenerowe wydanie "Zapraszamy na weekend". – Podczas kolejnego przystanku zimowej trasy Polskiego Radia tradycyjnie opowiemy o lokalnych atrakcjach oraz o bezpiecznym wypoczynku. Z racji tego, że Ustrzyki są ostatnim miejscem, które odwiedzamy zimą, postaramy się dostarczyć państwu szczególnych dźwiękowych wrażeń. Wybierzemy się na zimowy kulig, przejedziemy wszelkie stoki, tak aby naprawdę, mimo końca lutego, zachęcić Państwa do odwiedzenia malowniczych Bieszczad – mówił prowadzący, Piotr Firan.  

W godz. 19.00-22.00 Tomasz Miara poprowadził z kolei kolejne, "zimowe" wydanie "Listy przebojów Trójki". Michał Grabkowski prezentuje sety DJ-skie w piątek od godz. 15.00 oraz w sobotę od godz. 12.00.

25 lutego słuchacze będą mogli ponownie spotkać się z Piotrem Firanem, podczas audycji "Login: Aktywni" o godz. 15.00. Ekipa radiowej Trójki będzie też na bieżąco relacjonowała w serwisach i mediach społecznościowych to, co będzie się działo w Ustrzykach Dolnych.

–Ustrzyki Dolne to najbardziej wysunięty na wschód przystanek naszej trasy. Nie może więc dziwić to, że opowiadając na antenie o tym miejscu, wspomnimy o polsko-ukraińskich relacjach. Zwiedzimy m.in. cerkwie, których restauracją zajmuje się... pierwszy wokalista KSU Bogdan Augustyn. Oczywiście wybierzemy się szlakiem najważniejszych lokalnych atrakcji turystycznych - odwiedzimy Muzeum Młynarstwa i Wsi, w którym wypieczemy własny chleb, a także udamy się do nowo wyremontowanego Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Postaramy się również, mimo śniegu, przejechać najbardziej popularną atrakcją turystyczną, czyli drezynami – zapowiedział Paweł Turski, dziennikarz radiowej Trójki. 


*** 

mat. pras. /rk/id

Czytaj także

"Z głową w górach". Jedynka nadawała prosto ze Szczyrku [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 13:40
Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia zaprosili słuchaczy do Szczyrku. Wprost z górskiego kurortu nadawaliśmy specjalne wydania plenerowych audycji w ramach cyklu "Z głową w górach". W piątek w Szczyrku była "Muzyczna Jedynka", natomiast w sobotę "Jedyne takie miejsce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sezon na urazy narciarskie. Jak unikać kontuzji na stoku?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 11:40
Ferie pod Tatrami w pełni, a to oznacza, że sezon na zakopiańskiej urazówce trwa w najlepsze. Na SOR trafia tam codziennie nawet 100 narciarzy i snowboardzistów z różnego rodzaju urazami. Do unieruchamiania połamanych nóg i rąk zużyto już ponad tonę gipsu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktywny wypoczynek i bezpieczeństwo. Jak zmieniało się narciarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 17:00
Goszcząc w Szczyrku w ramach akcji "Z głową w górach odwiedziliśmy m.in. Muzeum Górskie, co było okazją do rozmowy o historii narciarstwa, zmieniających się technikach jazdy i coraz nowocześniejszym sprzęcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W górach doskonałe warunki dla narciarzy. "Na niektórych stokach pojeździmy do Wielkanocy"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 11:45
We wszystkich ośrodkach narciarskich pod Tatrami panują bardzo dobre warunki i będą one otwarte jeszcze w marcu. Na niektórych stokach na nartach pojeździmy nawet do Wielkanocy - zapowiada Adam Marduła z grupy Tatry Super Ski zrzeszającej 18 największych stacji narciarskich na Podhalu. Doskonałe warunki również w Beskidach, dlatego i turystów nie brakuje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sporty zimowe w Czarnej Górze. Jak godzić szaleństwo z bezpieczeństwem?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 17:03
– Większość naszych akcji bierze się stąd, że ludzie wychodzą nieprzygotowani, czy do białego szaleństwa czy do wycieczki. Po całym mało aktywnym roku przyjeżdżają do ośrodka narciarskiego, wypożyczają sprzęt i zaczynają jeździć, a ciało jest do tego nieprzygotowane – mówi Jacek Koziarek, szef grupy GOPR. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki kompleks tras narciarskich. "Jedyne takie miejsce" prosto z Czarnej Góry

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 13:30
"Jedyne takie miejsce" zaprosiło na kolejną wyjątkową podróż. W ramach akcji "Z głową w górach" Patryk Bedliński odwiedził Czarną Górę, która stanowi nie tylko kompleks tras narciarskich i nartostrad. Jest to również miejsce, gdzie można oddychać świeżym, krystalicznym powietrzem. 
rozwiń zwiń