X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Musical o Korczaku w byłym obozie zagłady w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 15:30
Koncertowa część musicalu "Korczak" zostanie przedstawiona w rocznicę wybuchu II wojny światowej w byłym obozie zagłady w Sachsenhausen niedaleko Berlina. W ten sposób filharmonicy chcą uczcić ofiary II wojny światowej.
Fragment plakatu do musicalu Korczak
Fragment plakatu do musicalu "Korczak" Foto: korczakmusical.com

Muzycy jadą do Niemiec na zaproszenie Muzeum i Miejsca Pamięci Sachsenhausen.  W obozie zaprezentują skróconą, godzinną wersję koncertową musicalu. "Korczak” to opowieść o tragicznej historii Janusza Korczaka i jego wychowanków, którzy zginęli w obozie zagłady w Treblince.

Sztuka powstała w Wielkiej Brytanii i miała swoją prapremierę w sierpniu 2011 r. Polską wersję przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, która ma dwuletnią licencję na prezentację musicalu w Polsce i krajach ościennych.

Polska prapremiera musicalu "Korczak" odbędzie się 29 września 2012 roku i uświetni drugi dzień inauguracji nowego gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Musical wyreżyserował dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej – Roberto Skolmowski, autor kilkudziesięciu oryginalnych realizacji widowisk operowych, musicali, operetek i inscenizowanych koncertów. W projekcie towarzyszą mu znani polscy artyści – śpiewacy, aktorzy i muzycy. W rolę Janusza Korczaka wcielą się aktorzy i piosenkarze Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie – Damian Aleksander oraz Tomasz Steciuk. Kierownictwo muzyczne obejmie Tadeusz Płatek, autorem scenografii będzie Paweł Dobrzycki – jeden z najbardziej uznanych scenografów. Do udziału w musicalu zaproszone zostały także dzieci i młodzież wyłonione podczas castingu oraz Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej. W procesie prób i sesji warsztatowych będą one rozwijać swoje artystyczne talenty, zdobywając jednocześnie wiedzę na temat warszawskiego getta, historii Zagłady, wieloaspektowej kultury żydowskiej i jej związków z kulturą polską.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Stary Doktor, jakiego nie znaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 06:00
Przejmujące zapiski z getta oraz fascynujące fotografie. O tym, jaki był Janusz Korczak, możemy dowiedzieć się z dwóch nowych, intrygujących źródeł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Korczak - do końca z podopiecznymi

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 06:30
Stary Doktor, wraz z 200 dziećmi, podopiecznymi z domu dziecka, został zamordowany w Treblince 7 sierpnia 1942 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70. rocznica śmierci Janusza Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 19:57
Rok 2012 jest poświęcony życiu i dziełu Starego Doktora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowy Janusz Korczak

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 13:30
"Tylko to piękne, co ponad siły" – audycja o Starym Doktorze, w której będzie można wygrać ciekawe książki. Zapraszamy do udziału!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy zmarł Janusz Korczak? Sąd zdecyduje

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 08:53
Rusza postępowanie w sprawie ustalenia daty śmierci Janusza Korczaka. Od decyzji lubelskiego sądu zależy, jak długo jeszcze jego dzieła będą chronione prawem autorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Korczak nie nadawał się na pomnik"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 10:44
Postać tego znanego pedagoga, działacza społecznego i pisarza przypomnieliśmy w "Wieczorze naukowym". Okazją była wydana niedawno książka autobiograficzna "Pamiętnik i inne pisma z getta".
rozwiń zwiń