Redakcja Polska

Polska i Arabia Saudyjska podpisały umowę, która pozwoli na utworzenie bezpośrednich połączeń lotniczych

28.08.2023 15:05
Polska i Arabia Saudyjska podpisały umowę, która pozwoli na utworzenie bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy tymi krajami. Porozumienie o komunikacji lotniczej zostało podpisane w Warszawie przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz ministra transportu i usług logistycznych Królestwa Arabii Saudyjskiej Saleha Al-Jassera.
Dotąd bezpośrednio pomiędzy Polską a Arabią Saudyjską latały tylko samoloty wyczarterowane przez biura podróży
Dotąd bezpośrednio pomiędzy Polską a Arabią Saudyjską latały tylko samoloty wyczarterowane przez biura podróżyFot.: Twitter/ Ministerstwo Infrastruktury @MI_GOV_PL

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił znaczenie umowy dla rozwoju ruchu lotniczego. Dodał, że porozumienie pozwoli wykorzystać potencjał istniejących lotnisk oraz powstającego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Po ratyfikacji umowy przez obie strony, linie lotnicze należące do Arabii Saudyjskiej oraz krajów unijnych będą mogły uruchamiać połączenia pomiędzy dowolnymi lotniskami w Polsce i Arabii Saudyjskiej. Dotąd bezpośrednio pomiędzy tymi państwami latały tylko samoloty wyczarterowane przez biura podróży.

IAR/dad

Sankcje UE wobec Rosji. Borrell: mają duży wpływ na jej potencjał gospodarczy, przemysłowy i technologiczny

27.08.2023 15:00
Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell napisał na swoim blogu, że zachodnie sankcje wobec Rosji mają duży wpływ na potencjał gospodarczy, przemysłowy i technologiczny kraju, który napadł na Ukrainę.

Kreml "oskubał" zachodnie firmy, które opuściły Rosję

27.08.2023 14:00
Władze w Moskwie "oskubały" zachodnie firmy, które opuszczają Rosję - napisał w weekendowym wydaniu holenderski dziennik "De Telegraaf". Rosyjscy przedsiębiorcy korzystają na exodusie firm zachodnich - podkreśliła agencja Reutera.

Eskalacja sytuacji na granicy. Białoruskie służby rzucały kamieniami w polski patrol

28.08.2023 13:31
Straż Graniczna odnotowała kolejny przypadek rzucania kamieniami w kierunku polskich służb. Sześciu cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; byli to obywatele Syrii i Jemenu - podała SG w raporcie z minionej doby.

Polska, Litwa, Łotwa i Estonia żądają opuszczenia Białorusi przez najemników grupy Wagnera

28.08.2023 15:21
Szefowie resortów spraw wewnętrznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii żądają od reżimu Łukaszenki opuszczenia Białorusi przez najemników z tzw. grupy Wagnera oraz opuszczenia stref przygranicznych przez nielegalnych imigrantów- poinformował minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. Treść listu ujawniono po spotkaniu ministrów w Warszawie.