X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia dokupuje złota. Rosną rezerwy irlandzkiego banku centralnego

10.01.2022 12:16
O równowartość 78 mln euro wzrosły w listopadzie 2021 roku rezerwy złota w posiadaniu irlandzkiego banku centralnego, informuje Bloomberg.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneshutterstock

Bank Irlandii tym samym w ciągu trzech miesięcy zwiększył swoje zapasy metalu szlachetnego o ponad 3 tony, co daje 60 proc. wzrost w stosunku do poziomu utrzymywanego od ponad dekady.

Instytucja nie przedstawiła przyczyn, którymi kierowała się by zwiększyć stan posiadania złota. W komunikacie napisano jedynie, że „…transakcje banku centralnego na złocie są wrażliwe z handlowego punktu widzenia i nie można ujawnić szczegółów strategii zarządzania aktywami poza informacjami określonymi w Raporcie Rocznym”.

Ekonomiści starają się tłumaczyć zakupy banku, chęcią zabezpieczenia rezerw kraju przed nadmiernie wysoką inflacją. W listopadzie stopa inflacji w irlandzkiej gospodarce wzrosła do 5,3 proc. w ujęciu rocznym, a specjaliści ostrzegają, że wzrost cen w 2022 r. może okazać się wyższy niż wcześniej przewidywano.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Polskie miejsce w Szwajcarii. Z wizytą w Muzeum w Rapperswilu

08.01.2022 12:45
Muzeum Polskie w Rapperswilu może pochwalić się ponad 150- letnią historią. Założone przez Władysława Platera po Powstaniu Styczniowym stało się wyspą polskości i matecznikiem myśli niepodległościowych. W latach międzywojennych muzeum promowało sztukę współczesnej Polski. Większość zbiorów trafiła przed 1939 rokiem do kraju a podczas wojny została zniszczona. W tej chwili muzealne zbiory obejmują około 8 tysięcy obiektów.

Rynek pracy 2022. Gdzie pracować po powrocie z emigracji?

09.01.2022 14:00
„Pracodawcy poszukują zmotywowanych pracowników, którzy wiedzą co chcą robić na danym stanowisku i dlaczego w tej konkretnie firmie. Ofert jest dużo, najwięcej w obszarze IT, ale również poszukiwani są specjaliści ze znajomością mniej popularnych języków, np. skandynawskich” - kreśli profil pracownika 2022, Aleksandra Mościcka, założycielka grupy „Powroty”, ekspert ryku pracy.

Kanadyjskie MSZ nie wyklucza sprzedaży broni Ukrainie. Trwają rozmowy z Kijowem

10.01.2022 08:57
Minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly nie wyklucza sprzedaży przez Kanadę broni Ukrainie. W telewizyjnym wywiadzie podkreśliła, że trwają rozmowy z Kijowem, a Kanada nieustannie wzywa Rosję do deeskalacji sytuacji.