Redakcja Polska

Po agresji Rosji na Ukrainę Irlandia znosi wizy dla Ukraińców

26.02.2022 16:27
Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w Irlandii zostaje zniesiony obowiązek wizowy dla obywateli Ukrainy. Irlandia obiecuje zastosowanie jak tylko można najbardziej dotkliwych sankcji dla Rosji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePav-Pro Photography Ltd/ Shutterstock

Departamenty sprawiedliwości i spraw zagranicznych wdrożyły odpowiednie procedury natychmiast. Władze Irlandii zapowiedziały, że choć jest to kraj neutralny, to w tym konkretnym przypadku staje zdecydowanie po stronie Ukrainy. Irlandia obiecuje zastosowanie jak tylko można najbardziej dotkliwych sankcji dla Rosji.

Jak poinformował minister spraw zagranicznych Simon Coveney, obecnie na Ukrainie przebywają dwie irlandzkie rodziny, z powodu macierzyństwa zastępczego. Ministerstwo jest z nimi w kontakcie.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Rosja Ukraina wizy

100 tys. uchodźców z Ukrainy przekroczyło do tej pory granicę z Polską

26.02.2022 13:49
Od rozpoczęcia działań wojennych na Ukrainie do soboty 100 tys. osób przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker podczas briefingu prasowego na przejściu granicznym w Medyce w woj. podkarpackim.

Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy pociągami PKP Intercity

26.02.2022 15:20
Przez najbliższe cztery tygodnie obywatele Ukrainy na podstawie paszportu mogą bezpłatnie jeździć pociągami TLK w klasie drugiej oraz składami Intercity w komunikacji krajowej - poinformowała w sobotę spółka PKP Intercity.

Inwazja na Ukrainę. Rosja państwem zbójeckim. Heroiczna obrona Ukraińców

26.02.2022 15:08
Prezydent Andrzej Duda podkreślił w orędziu wygłoszonym po rosyjskiej agresji na Ukrainę, że nasi sąsiedzi - Ukraińcy zdają dzisiaj najtrudniejszy możliwy egzamin, ryzykując własnym życiem, egzamin, którego stawką jest niepodległość ich państwa. "Bronią nie tylko swojej wolności, ale wolności nas wszystkich - Europejczyków. Mogą w tym liczyć na pełne wsparcie ze strony Polski"  - powiedział.

Mateusz Morawiecki z wizytą w Berlinie: przyjechałem, aby wstrząsnąć sumieniem Niemiec

26.02.2022 15:58
Przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec, by zdecydowali się w końcu na rzeczywiście miażdżące sankcje, które wpłyną na decyzje Kremla - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z kanclerzem Niemiec. Jak dodał, wszystkie sankcje powinny być dziś na stole.