Cyberwojownicy. Klawiatury zamiast karabinów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 19:25
Czy nowe technologie to więcej grozy, czy więcej nowych wspaniałych możliwości? O to w "Pulsie świata" pytaliśmy prof. Konrada Świrskiego z Politechniki Warszawskiej.
Audio
  • Prof. Konrad Świrski o cyberwojownikach, cyberodkrywcach i wojnie przyszłości (Puls świata/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: wikimedia/domena publiczna

Czy terrorysta przyszłości to człowiek nie z kałasznikowem, lecz z klawiaturą komputera podłączonego do sieci? Tę romantyczną wizję rozpowszechniają twórcy popularnych filmów, lecz gość Dwójki zauważył, że jest ona daleka od prawdy.

– Problem jest bardziej złożony. To nie pojedynczy facet, ale prawdopodobnie wielki budynek, gdzie zebrano dużą grupę programistów. I jest to działanie stricte militarne – mówił prof. Konrad Świrski, odnosząc się m.in. do przełomowego wydarzenia w 2010 r., gdy irańskie wirówki do wzbogacania uranu zaczęły się bardzo dziwnie zachowywać...

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Reszka

Gość: prof. Konrad Świrski (Politechnika Warszawska)

Data emisji: 1.04.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/jp

Czytaj także

Media Polski i Litwy przeciw kłamstwom Kremla

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 19:02
Dziennikarze z obu krajów spotkali się w Wilnie z inicjatywy litewskiej Komisji Radia i Telewizji. Obrady poświęcono m.in. zwalczaniu medialnej ofensywy rosyjskiej propagandy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojska USA w Europie. "Potencjał jest odbudowywany"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 18:51
- Jeszcze pięć lat temu w ogóle nie było w Europie amerykańskich wojsk lądowych. To, co dzieje się teraz, to znaczący postęp – mówił publicysta Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń