Polskie Radio
Section05
Siedlce

Śnieżyce nad Polską. Akcja Alfa w Warszawie, sztab kryzysowy w Białymstoku. Kierowcy uważajcie!

Sobotni wieczór na znacznym obszarze Polski przebiega pod znakiem wichur i zamieci śnieżnych. Szczególnie trudna sytuacja jest w centralnej i północno-wschodniej części kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo na drodze kierowcy Polskie Radio Kierowców zima śnieg wiatr społeczeństwo pogoda Warszawa Mazowsze Pomorze Podlasie Białystok Siedlce Ciechanów Łomża regiony

Szef MON: rząd PO-PSL zlikwidował bastion w Siedlcach, PiS odbudowało tu wojskową obecność

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął doktrynę, że każdy skrawek polskiej ziemi jest broniony. Powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe w miejsce zlikwidowanych przez rząd koalicji PO-PSL, ale także w nowych lokalizacjach - powiedział w Siedlcach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Siedlce podlaskie lubelskie

A2 Siedlce-Biała Podlaska. Jest zgoda na budowę fragmentu autostrady

Jest zielone światło na budowę 12,5 kilometrowego odcinka autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 12,5-kilometrowy fragment autostrady. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online drogi inwestycje autostrada a2 Mazowsze mazowieckie kierowcy infrastruktura budowa Siedlce Biała Podlaska

Błaszczak: rozwijamy armię, w odróżnieniu od Tuska, który likwidował jednostki

- Rząd PiS dba o bezpieczeństwo naszej ojczyzny - mówił w sobotę w Siedlcach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Do 2015 r. rządząca koalicja PO-PSL rozwiązywała jednostki wojskowe. Od 2015 r. jednostki wojskowe powstają, czego dowodem są właśnie Siedlce i 18. Dywizja Zmechanizowana - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej MON wschodnia flanka NATO żołnierze wojsko Siedlce Mariusz Błaszczak

Pomagali sprzedać 70 kg narkotyków. Członkowie tzw. grupy siedleckiej zatrzymani

Centralne Biuro Śledcze Policji, na polecenie prokuratury, zatrzymało trzech członków tzw. grupy siedleckiej, która zajmowała się produkcją i handlem narkotykami m.in. w Siedlcach, Warszawie i Konstancinie-Jeziorna. Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty za handel 70 kilogramami narkotyków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Siedlce Warszawa służby i bezpieczeństwo policja narkotyki przestępczość

"Ofensywa kłamstwa". Prezes PiS w Siedlcach o wypowiedziach polityków opozycji

- Politycy opozycji, którzy w pas kłaniali się Rosji, którzy popierali całkowicie politykę Niemiec, zgubną dla całej Europy, próbują dziś udawać, że wszystko było inaczej - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Siedlec (woj. mazowieckie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony polityka mazowieckie Siedlce Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Siedlce: znaleziono zwłoki matki i dwóch synów. "Drzwi do mieszkania były zamknięte"

W kamienicy przy ul. Sienkiewicza w Siedlcach (Mazowieckie) znaleziono ciało trzech osób, 85-letniej kobiety i jej dwóch synów w wieku 62 i 51. - Drzwi były zamknięte wewnątrz, czyli nie były otwierane. Kto był w środku, musiał je zamknąć sam - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.
Zobacz więcej na temat:  Siedlce mazowieckie regiony policja policja polska śmierć POLSKA

Tragedia w Siedlcach. Zmarł ciężko pobity zakonnik o. Maksymilian Adam Świerżewski

W nocy 11 listopada w szpitalu zmarł ojciec Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach. 35-letni zakonnik trafił do lecznicy w czwartek w godzinach wieczornych po tym, jak został znaleziony nieprzytomny i z poważnymi obrażeniami w parku. Duchowny najprawdopodobniej został pobity. Leżącego mężczyznę zauważył spacerujący przechodzień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śmierć mazowieckie Siedlce policja