Polskie Radio
Section05
Waldemar Skrzypczak

Jaki sprzęt jest najbardziej potrzebny dla polskiej armii?

- USA mogły obniżyć cenę, zwłaszcza, że była alternatywa z Izraela - wskazał generał Waldemar Skrzypczak. - Zakup tak nowoczesnego i drogiego systemu powinien być rozstrzygany w przetargu - powiedział generał Leon Komornicki. Goście PR24 rozmawiali o zamówieniach dla polskiej armii.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie siły zbrojne Ministerstwo Obrony Narodowej Patriot Polska Grupa Zbrojeniowa Waldemar Skrzypczak

Gen. Skrzypczak: rosyjska propaganda olbrzymim zagrożeniem

– Część mediów nie dojrzała jeszcze do tego, by bronić nasze społeczeństwo przed rosyjską propagandą – powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były minister obrony narodowej. W audycji „Kulisy Spraw” odniósł się do wpływu działań propagandowych państwa rosyjskiego oraz przedstawił zagrożenia płynące z cyberataków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Skrzypczak Rosja propaganda cyberatak cyberbezpieczeństwo wojna hybrydowa służby i bezpieczeństwo dezinformacja cyberzagrożenia

W jakiej kondycji jest dziś polska armia?

Czy powszechnie głoszona przez opozycję wizja zapaści polskiej armii ma realne uzasadnienie? Czy domaganie się przez opozycję dymisji Antoniego Macierewicza ma służyć polskiej obronności, czy raczej przeciwnikom Prawa i Sprawiedliwości? O tym dyskutowali goście Marka Mądrzejewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Antoni Macierewicz wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Waldemar Skrzypczak Romuald Szeremietiew Stanisław Koziej

Wojska USA w drodze do Polski. "Historyczny moment"

Amerykańska, ciężka brygada zmierza do Polski. Do niemieckiego portu Bremerhaven przypłynął już ładunek z uzbrojeniem armii USA. Transport teraz pociągiem trafi nad Wisłę. Czy dzięki obecności sił sojuszniczych w Polsce będziemy bardziej bezpieczni? O tym w Cafe Armii rozmawiali gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych i Marek Świerczyński z "Polityki Insight".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia wojsko NATO Waldemar Skrzypczak USA Rosja Ukraina

Bezpieczeństwo Polski w świetle działań Rosji

- Jeśli patrzymy na poczynania Rosji w różnych obszarach świata, to układają się one w logiczną całość, która mówi nam, że liczy się każda godzina. Liczy się nasz rozsądek, spokój i konsekwencja. Polską racją stanu jest zachowanie suwerenności państwa polskiego. Teraz jest czas poważnych zagrożeń. Nie należy ich bagatelizować, ale taż nie należy tworzyć tego, co Rosja stara się wytwarzać, czyli histerycznych reakcji -  uważa prof. Piotr Grochmalski.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Krzysztof Grzesiowski Rosja stosunki polsko-rosyjskie Waldemar Skrzypczak

Sprzęt dla armii z polskich fabryk? "Walczyliśmy o to"

Polskie wojska specjalne otrzymają śmigłowce Black Hawk produkowane w Mielcu - poinformował podczas wizyty w tamtejszej fabryce minister obrony narodowej. Podczas wizyty w fabrykach zbrojeniowych w Mielcu i Świdniku minister Macierewicz i premier Beata Szydło podkreślali, że wyposażenie dla polskiej armii powinno być dostarczane przez rodzime firmy. O sprzęcie dla polskiego wojska mówili w Debacie Poranka Mariusz Cielma („Nowa Technika Wojskowa”), Juliusz Sabak (defence24.pl), gen. Waldemar Skrzypczak (b. dowódca wojsk lądowych).  
Zobacz więcej na temat:  Caracale Francja Mariusz Cielma Waldemar Skrzypczak wojsko

Obrona Terytorialna. Zadania i cele

- Wszystkie organizacje proobronne traktujemy jako naturalne zaplecze dla rodzących się wojsk obrony terytorialnej. Jesteśmy w stałym kontakcie z tymi organizacjami. Wiemy, że wielu jej członków chce wstąpić w nasze szeregi - mówił w Debacie Jedynki dr Grzegorz Kwaśnik, pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Marek Mądrzejewski Ministerstwo Obrony Narodowej Waldemar Skrzypczak wojsko

PSL zatwierdził wszystkie listy, z wyjątkiem jednej

Konwencja wyborcza PSL zatwierdziła listy wyborcze tej partii bez listy w Rzeszowie, na której "jedynką" miał być Jan Bury. Ludowcy chcą poczekać aż szef ich klubu odniesie się do zarzutów, które chce mu postawić prokuratura.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rozenek Grzegorz Napieralski Jan Bury Janusz Piechociński NIK Polskie Stronnictwo Ludowe prokuratura PSL Waldemar Skrzypczak wybory parlamentarne wybory parlamentarne 2015