Polskie Radio
Section05
Bogusław Pacek

POLSKIE RADIO 24 Atak na Trumpa. Gen. Pacek: postawa służb była karygodna

- To, że zamachowiec z długą bronią został dopuszczony na bliską odległość do Donalda Trumpa, jest czymś niewyobrażalnym - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Bogusław Pacek, ekspert ds. bezpieczeństwa i dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, odnosząc się do ataku na byłego prezydenta USA i kandydata w tegorocznych wyborach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump polityka zamach Maria Furdyna Polskie Radio 24

POLSKIE RADIO 24 Szczyt NATO. "Słowo »nieodwracalne« w polityce dużo znaczy"

Szczyt NATO w Waszyngtonie obfitował w kluczowe dla Sojuszu decyzje. Jednym z głównych tematów było wsparcie dla Ukrainy oraz wspólne działania NATO w kwestii inwestycji wzmacniających przemysł zbrojeniowy i odstraszanie. O szczycie w Waszyngtonie mówili na antenie Polskiego Radia 24 Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i gen. Bogusław Pacek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT szczyt NATO Ukraina Rosja

Polskie Radio 24 Polska częścią Żelaznej Kopuły. Generał mówi o warunkach

Inwestycja EBI w polski program satelitarny ma wesprzeć Europejską Żelazną Kopułę. - Udział Polski w Żelaznej Kopule w Europie to dobry pomysł, ale pod warunkiem włączenia w nią istniejących systemów obrony powietrznej - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Bogusław Pacek, były rektor AON.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Żochowska POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko bezpieczeństwo

"Żyjemy w epoce przedwojennej". Czy Ty umarłbyś za swój kraj?

W kolejnym odcinku audycji Jarosław Kuźniar wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi wychodzi od sformułowania premiera Donalda Tuska, które padło podczas szczytu Europejskiej Partii Ludowej w Bukareszcie. Jarosław zadaje sobie i odpowiada z szeregiem gości na pytanie, czym jest "epoka przedwojenna", z czym się wiąże. Idzie także dalej - próbuje zrozumieć czym jest sama wojna, do której ta "epoka przedwojenna" prowadzi. To wydanie audycji nie jest poradnikiem, nie ma też za zadania straszyć, ten odcinek 360 stopni jest szansą na zrozumienie, jakie niebezpieczeństwo może nas spotkać i co możemy zrobić, aby go uniknąć. Gośćmi Jarosława są w tym razem m.in. generałowie Bogusław Pacek oraz Bogusław Samol, były korespondent wojenny Jacek Czarnecki, dziennikarz ekonomiczny Marek Chądzyński oraz rzecznik Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni ppłk Przemysław Lipczyński.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kuźniar Trójka Donald Tusk Bukareszt Bogusław Samol Jacek Czarnecki Marek Chądzyński Przemysław Lipczyński