Polskie Radio
Section05
noc

Fotografia 17-letniego Antoniego Zegarskiego wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA

Antoni Zegarski pasjonuje się astronomią i astrofotografią. W przyszłości chce zostać inżynierem oraz pracować w branży kosmicznej. Wykonana przez niego fotografia została  wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA, "Astronomy Picture of the Day". – Ten konkurs dawał mi inspirację do działania – mówi laureat. 
Zobacz więcej na temat:  astronomia NASA kosmos księżyc fotografia Trójka Witold Lazar

Bądź bezpieczny na drodze: rusza ogólnopolska kampania "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo"

Z dnia na dzień ilość światła słonecznego maleje, światła samochodowe stają się więc coraz bardziej istotne. Oczywiście działające i dobrze ustawione, co niestety nie dla każdego jest oczywiste. Dlatego już po raz siódmy jesienią rusza ogólnopolska kampania policji i Instytutu Transportu Samochodowego "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samochód bezpieczeństwo na drodze światło policja ITS kontrola Radosław Nałęcz Anna Depczyńska Trójka

PROGNOZA POGODY Chłodna noc. Możliwe przymrozki, mgły i przelotne opady deszczu

Synoptycy prognozują, że w nocy ze środy na czwartek na północy kraju może spaść niewielki deszcz. Na wschodzie i północy będą mgły. Termometry pokażą od minus 2 do 8 stopni Celsjusza - poinformował Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody społeczeństwo deszcz mgła Radio kierowców

Niewyspani za kierownicą

Polak głodny to Polak zły. Nie inaczej jest wtedy, gdy jesteśmy niewyspani. Oprócz złego samopoczucia brak snu zwiększa także ryzyko niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Według statystyk zmęczenie i niewsypanie są dziś na trzecim miejscu listy najczęstszych przyczyn wypadków - zaraz po nadmiernej prędkości i pijanych kierowcach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód nowoczesne technologie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze sen drogi POLSKA społeczeństwo

Czy Strefy Ciemnego Nieba uratują romantyczne gwiaździste niebo?

Przed z górą dwoma wiekami Immanuel Kant powiedział: "Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie". Jest bardzo prawdopodobne, że dzisiaj te słowa by już nie padły, gdyż filozof z Królewca miałby duży problem z... dostrzeżeniem na niebie gwiazd. Powodem jest m.in. szybko narastające "zanieczyszczenie światłem". Co to znaczy i jak temu zapobiec, sprawdzał Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA astronomia niebo gwiazdy zanieczyszczenie światło Michał Fedusio Piotr Firan Trójka