X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleppo

Dramat Aleppo. Dziś koncert charytatywny "Rodzina Rodzinie"

- Od kilku miesięcy są informacje, że wojna w Syrii się skończyła - to absolutne kłamstwo. Tam cały czas trwają regularne starcia. W Aleppo produkowano 70 proc. PKB Syrii. Teraz miasto, jak i państwo, są w ruinach. 80-90 proc. wschodniego Aleppo to ruiny. Mimo to nadal mieszkają tam tysiące rodzin. Wojna trwa tam od 6 lat, ludzie są już wycieńczeni konfliktem – mówił w Polskim Radiu o dramatycznej sytuacji mieszkańców Aleppo ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleppo Syria Wojna w Syrii Caritas Polska akcja charytatywna ŚWIAT

Blisko 264 milionów dzieci na świecie nie pójdzie do szkoły

Według danych UNICEF, blisko 264 miliony dzieci w wieku szkolnym nie zacznie nauki w rozpoczynającym się roku szkolnym. Wiele dzieci pozostaje poza systemem edukacji ponieważ muszą pracować albo mają szkołę daleko od domu. Ale jednym z głównych powodów są toczące się wojny i konflikty. O problemach z edukacją w Polskim Radiu 24 mówił Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 UNICEF szkoła Afryka dzieci Bliski Wschód Syria Aleppo

Proboszcz z Aleppo o pomocy dla Syrii

- Trudno opisać życie w Aleppo. To życie bez wody w kranach, to matki, które piorą pieluszki ręcznie, dzieci, które uczą się do egzaminów nie mając światła, mężczyźni, którzy codziennie spędzają 4, czasem 5 godzin na to, by zaczerpnąć wody u studni – powiedział ojciec Ibrahim Alsabagh, franciszkanin, proboszcz z Aleppo. Mówił także o tym, jak można pomóc Syryjczykom w ich trudnej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Syria Aleppo Wojna w Syrii