Polskie Radio
Section05
Antoni Macierewicz

"Polska będzie stawiać tę sprawę na forach międzynarodowych". Suski o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Na podstawie raportu podkomisji Antoniego Macierewicza Polska wystąpi do organizacji międzynarodowych, aby skłoniły Rosję, by ta oddała Polsce wrak TU-154M. Takie kroki zapowiedział w TVP Info poseł PiS Marek Suski, stojący też na czele Rady Programowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska polityka

Macierewicz: nagranie z kokpitu TU-154M jest dowodem, że to eksplozja była przyczyną katastrofy

- Nagranie z samolotu jest jednym z materiałów dowodowych, bardzo istotnych, na to, że to eksplozja zniszczyła samolot. Ten wybuch, który został zamieszczony, został znaleziony na rejestratorze z zapisów dźwięków w kokpicie. W tym samym miejscu, gdzie komisja zidentyfikowała urwanie skrzydła - powiedział o ustaleniach komisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego jej przewodniczący, Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska wybuch śmierć prezydent Antoni Macierewicz POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Film z raportu podkomisji smoleńskiej: przyczyną katastrofy dwa wybuchy

Wybuchy w kadłubie i na skrzydle Tu-154M oraz działania Rosjan przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej. Świadczą o tym m.in. obecność heksogenu i trotylu na szczątkach wraku tupolewa oraz charakterystyczne dla eksplozji rozmieszczenie ciał ofiar - oto wnioski z wyemitowanego w sobotę filmu podkomisji smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska służby i bezpieczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk 2021

"W najbliższym czasie zostanie opublikowany". Jacek Sasin o raporcie podkomisji smoleńskiej

- Z tego, co wiem, w najbliższym czasie raport podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zostanie opublikowany. Myślę, że to jest kwestia raczej najbliższych dni, a na pewno nie miesięcy - poinformował w sobotę minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Jacek Sasin

"Atak na cały polski naród". Antoni Macierewicz o publikacji "New Yorker"

- Jestem zbulwersowany stanowiskiem Pawła Śpiewaka (…) wstrząsające jest bronienie zarzutu, iż to Polacy są winni wymordowania 3 mln Żydów. Trzeba do tego ogromnej nienawiści do Polski i polskości i gigantycznej nie tylko niewiedzy ale i niechęci do świadomej wiedzy o rzeczywistym przebiegu wydarzeń - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Antoni Macierewicz Żydzi Holokaust Tadeusz Płużański II wojna światowa

Powiązania Giertycha z Sokiem z Buraka. Macierewicz: adwokat nie powinien zajmować się szerzeniem nienawiści

- Profil Sok z Buraka sieje nienawiść. Zajmuje się propagowaniem nienawiści w najbardziej brutalny sposób. Fakt współpracy z nimi pana Giertycha i całego jego środowiska świadczy o tym, że są w pełni zaangażowani w propagowanie nienawiści - powiedział o informacjach ujawnionych przez portal tvp.info Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych adwokat SokzBuraka nagrania Antoni Macierewicz POLSKA polityka Polskie Radio 24

Macierewicz: liczę na przyjęcie raportu podkomisji smoleńskiej w najbliższych tygodniach

Antoni Macierewicz powiedział w sobotę, że liczy na to, że raport pisemny podkomisji smoleńskiej będzie mógł zostać przyjęty i opublikowany w najbliższych tygodniach. Podkreślił, że ze względu na pandemię nie mogą spotkać się wszyscy członkowie, aby sprawę przegłosować.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa katastrofa smoleńska miesięcznica katastrofy smoleńskiej POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz

"Zbudowanie wielkiej nekropolii Żołnierzy Niezłomnych jest niezbędne”. Antoni Macierewicz o Powązkach Wojskowych

- Chodzi o to, by Powązki Wojskowe stały się dobrem ogólnonarodowym, a nie własnością miasta, które w zależności od układu politycznego podejmuje takie lub inne decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior (PiS)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA Żołnierze Wyklęci historia Polski Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz

"Kontynuacja błędów z czasów ich rządów". Antoni Macierewicz o "Recepcie na kryzys" PO

- Mimo retoryki, mającej sprawić wrażenie naprawy tego, co zrobili, przesłanie podstawowe polega na kontynuacji oligarchicznego kierunku rozwoju Polski. To bardzo duży błąd i przestrzegałbym przed daniem się uwieść retoryce, a zobaczył, co naprawdę, w praktyce jest przedstawiane - mówił Antoni Macierewicz komentując przedstawioną przez Platformę Obywatelską "Receptę na kryzys".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz POLSKA polityka Platforma Obywatelska

Antoni Macierewicz: Platforma Obywatelska jest w procesie rozpadu

- Przywoływanie słowa "chrześcijański' do polityków i formacji, które aprobują zabijanie dzieci nienarodzonych jest czymś niedopuszczalnym, bezczelnym. Zabijanie nienarodzonych jest sprzeczne z podstawowymi zasadami chrześcijańskimi - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS. Jak dodał, "PO jest w nieustannym procesie schodzenia w dół, rozpadu i destrukcji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Platforma Obywatelska aborcja polityka

Macierewicz: nie sądzę, by projekt ustawy dotyczący podatku od reklam został wycofany

- Nie wydaje mi się, abyśmy ustąpili przed kilkoma posłami skupionymi wokół pana Gowina. Jego publiczny sprzeciw ma charakter polityczny, nie merytoryczny. To próba pokazania, że jest gotów rozmawiać z drugą stroną i wspierać politykę mającą na celu uprzywilejowanie najbogatszych oraz stacji wyrastających z agenturalnego źródła - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz media opozycja podatek

WYWIAD Antoni Macierewicz: idea niepodległości Polski była wyznacznikiem myśli politycznej Jana Olszewskiego

- Odbudowa niepodległości Polski wymaga łączenia środowisk niepodległościowych pomimo różnic zachodzących między nimi, to fundament koncepcji politycznej Jana Olszewskiego, który zawsze należy podkreślać - mówi Antoni Macierewicz. 7 lutego minęły dwa lata od śmierci premiera Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Jan Olszewski polityka