X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Belgia

Belgia ma wątpliwości ws. paktu ONZ o migracji

Belgia ma wątpliwości w sprawie paktu ONZ o migracji i rząd waha się czy go podpisać w przyszłym miesiącu w Marrakeszu. USA jako pierwsze ogłosiły, że tego nie zrobią, a spośród unijnych krajów taką deklarację złożyły już Węgry i Austria. Polska, Czechy i Bułgaria też wskazują na słabości porozumienia i skłaniają się, by iść śladem władz w Budapeszcie i Wiedniu. Chodzi o ogólnoświatowe porozumienie Global Compact na rzecz bezpiecznej, uregulowanej i legalnej migracji.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Belgia ONZ migracja Beata Płomecka Europa ŚWIAT

Dr Krzysztof Liedel: przepisy dotyczące strefy Schengen wykorzystywane politycznie

Europoseł PiS Tomasz Poręba zapowiedział, że będą interwencje na poziomie dyplomatycznym w sprawie wydania przez Belgię wizy wjazdowej Ludmile Kozłowskiej. Prezes Fundacji Otwarty Dialog w połowie ubiegłego miesiąca na wniosek polskich władz została deportowana z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę. Do tematu odniósł sie dr Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Fundacja Otwarty Dialog Niemcy Belgia Unia Europejska Strefa Schengen