Polskie Radio
Section05
Karol Gnat

Czy śpiewać każdy może? Co to jest amuzja?

Podobno śpiewać każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej. Są też jednak tacy, którzy śpiewać w ogóle nie potrafią i nigdy się tego nie nauczą. Osoby, które nie potrafią wychwycić melodii ani powtórzyć prostych dźwięków, mogą cierpieć na amuzję. To brak zdolności rozpoznawania dźwięków. W audycji mówiliśmy o tym, na czym polega amuzja, jak się objawia i czy można ją "wyleczyć". Rozmawialiśmy również o gustach muzycznych Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat śpiew hobby

Dyplomata o wydarzeniach w Przewodowie: to Rosja jest za to odpowiedzialna

– Rosjanie uważają NATO za wroga, to są całe lata propagandy. Choć był też czas pewnej współpracy, ale oficjalne oświadczenia w sprawach najwyższej wagi to, mówiąc oględnie, mijanie się z prawdą. Rosja prowadzi wojnę, która dotyka nas wszystkich – mówił w Trójce Robert Pszczel, były szef Biura Informacji NATO w Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat wojna na Ukrainie NATO wybuch w Przewodowie

Wybuch w Przewodowie. Wojna tuż za polską granicą trwa już 9 miesięcy

– To jest dziewięć miesięcy działań zbrojnych. Obydwie strony wyciągają z czeluści swoich magazynów resztki uzbrojenia. Z tego, co donoszą agencje, rakieta, która spadła na teren naszego państwa, jest produkcji rosyjskiej. Domyślać się zatem należy, że to, nie bójmy się tego określenia, złom postradziecki, który przeleżał lata w magazynie i elementy sterujące rakiety zawiodły, przez co uderzenie było tak nieprecyzyjne – mówi kpt. Tomasz Badowski, oceniając możliwe scenariusze wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat wojna na Ukrainie wybuch w Przewodowie NATO

Lubuskie: Na 30 skontrolowanych aut dostawczych 16 było przeładowanych

- 16 przeładowanych samochodów dostawczych znalazło się wśród skontrolowanych w czwartek przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Rekordzista ważył 6100 kg. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami – poinformował Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo kierowcy motoryzacja samochód Karol Gnat Trójka drogi policja transport bezpieczeństwo na drodze przepisy drogowe Aleksander Ziemiańczyk Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zbiórki internetowe. Jak gromadzić środki na pomoc innym?

Tak jak w wielu przypadkach, tak w przypadku zbiórek internetowych kluczem jest… dobry pomysł i pasja w jego realizacji. – Jeżeli chodzi o naszą zbiórkę, którą nadal realizujemy, to mieliśmy to szczęście. Pomógł nam portal, na którym ją zawiesiliśmy. Doradził nam w odpowiednim ułożeniu zdjęć i tekstu, a także podpromował ją odpowiednio – przyznaje Michał Skup, prezes Fundacji im. Piotra Kotowskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat społeczeństwo internet uchodźcy dom dziecka pomoc

Zwycięstwo w Firefighter Combat Challenge: polscy strażacy najlepsi na świecie!

Po raz pierwszy reprezentanci naszego kraju wygrali prestiżowe zawody Firefighter Combat Challenge: zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. Polscy strażacy podczas tegorocznych mistrzostw pobili rekordy w takich konkurencjach jak wciągnięcie i położenie na szczycie pięciopiętowej wieży 19-kilogramowego zwiniętego węża.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA strażak straż pożarna zawody mistrzostwa świata Karol Gnat Trójka