Polskie Radio
Section05
Medjugorje

Wypadek autokaru w Chorwacji. Na Okęciu wylądował samolot z kolejnymi pacjentami

Na Okęciu wylądował odrzutowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przywiózł 3 kolejnych pacjentów rannych w wypadku autokaru w Chorwacji - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Według wcześniejszych informacji wróciły osoby, które mają rozległe złamania. W szpitalach w Chorwacji jest jeszcze 15 poszkodowanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Okęcie Medjugorje

Ranni w wypadku w Chorwacji przylecieli do Polski. Dyrektor szpitala MSWiA poinformował o ich stanie zdrowia

Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie doktor Artur Zaczyński poinformował, że stan zdrowia przywiezionych dzisiaj pacjentów, rannych w wypadku w Chorwacji, jest stabilny. Samolot z 10 osobami rannymi w wypadku polskiego autokaru wylądował w Warszawie, a następnie udał się do Poznania. Pacjenci z chorwackich szpitali trafią teraz do lecznic w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Chorwacja autobus pielgrzymka Medjugorje

Wojskowa Casa z rannymi w wypadku pod Zagrzebiem już w Polsce

Około 15:00 wylądował samolot Wojska Polskiego, przewożący 10 osób rannych w sobotnim wypadku autokaru pod Zagrzebiem. Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna, najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania. Samolot wystartował z Chorwacji po południu. Na pokładzie oprócz poszkodowanych znajdują się członkowie rządowego zespołu humanitarno-medycznego oraz ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Sił Zbrojnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Wypadek w Chorwacji. Premier Morawiecki zapowiada wzmożone kontrole autokarów

Premier Mateusz Morawiecki zlecił Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego zintensyfikowanie kontroli sprawności pojazdów. Chodzi szczególnie o autokary, którymi dzieci wyjeżdżają na wypoczynek. Szef rządu powiedział, że wypadek autokaru w Chorwacji przypomniał nam, jak bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus pielgrzymka Medjugorje

Poszkodowani w Chorwacji wrócą do Polski. Wiceszef MSZ wskazał miasta docelowe

Transport poszkodowanych w wypadku w Chorwacji nastąpi samolotem typu Casa - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Przypomniał, że przylot 13 osób do Warszawy planowany jest na środę po południu. W stolicy pozostanie kilku pacjentów; kolejni zostaną przetransportowani środkiem lotniczym odpowiednio do Poznania, a później także do Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Chorwacja wypadek autobus Medjugorje pielgrzymka

TYLKO U NAS Śledztwo po wypadku autokaru w Chorwacji. Wysłannik Polskiego Radia: kluczowy może być wiek kierowcy

- Dużo wskazuje na to, że chodziło tu o zasłabnięcie kierowcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Piętka, wysłannik Informacyjnej Agencji Radiowej do Chorwacji, pytany o śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru na autostradzie do Zagrzebia. - Oczywiście to są domniemania i poszlaki wskazywane przez osoby pracujące przy śledztwie, ale pewnie za jakiś czas się tego dowiemy - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chorwacja Bałkany wypadek Polskie Radio 24 Medjugorje Europa autobus TYLKO U NAS

Pierwsi poszkodowani wrócili z Chorwacji. Nowe informacje ws. wypadku polskiego autokaru

- Cztery osoby poszkodowane w wypadku polskiego autobusu na Chorwacji wróciły wczoraj do Polski. Do kraju przyleciały na pokładzie samolotu polskiej delegacji rządowej, która udała się do szpitala w Zagrzebiu - powiedział IAR rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Adam Niedzielski Marcin Przydacz Łukasz Jasina wypadek szpital Chorwacja Medjugorje Zagrzeb

Nie żyje abp. Henryk Hoser. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: to ogromna strata dla Kościoła

- Śmierć abp. Henryka Hosera to ogromna strata dla polskiego Kościoła. To był naprawdę bardzo wyjątkowy człowiek. Znał nie tylko choroby ciała, ale także choroby duszy, potrafił rozmawiać z ludźmi, był otwarty, potrafił słuchać - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Henryk Hoser Kościół katolicki wiara Medjugorje odeszli 2021 Kościół Episkopat Polski

Pallotyn, lekarz, misjonarz. W wieku 78 lat zmarł abp Henryk Hoser

Zmarł arcybiskup Henryk Hoser, biskup senior warszawsko-praski. Był kapłanem ponad 45 lat, należał do Zgromadzenia Księży Pallotynów. Przez 21 lat (1975-1996) pracował w Rwandzie w Afryce. W latach 2008-2017 kierował diecezją warszawsko-praską. Od 2018 r. był wizytatorem apostolskim w Medziugorie. Miał 78 lat.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Hoser Kościół katolicki wiara Medjugorje POLSKA społeczeństwo odeszli 2021 Kościół