Polskie Radio
Section05
Hugo Chavez

Będzie ekstradycja współpracowników Hugo Chaveza. Hiszpański sąd wydał zgodę

Były szef kontrwywiadu wojskowego Wenezueli generał Hugo Carvajal i zaufany oficer byłego prezydenta tego kraju Hugo Chaveza z ekstradycją do USA. Zgodę na nią wydał Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii (Audiencia Nacional). W innym orzeczeniu sąd zgodził się na wydanie Amerykanom również byłej osobistej pielęgniarki zmarłego w 2013 r. polityka.
Zobacz więcej na temat:  Wenezuela Hiszpania sąd Hugo Chavez areszt USA ŚWIAT Europa

Dr Jerzy Targalski: Rosjanie w Wenezueli dążyli do opanowania sektora naftowego

Kontyngent najemników miał przylecieć do Wenezueli krótko przed rozpoczęciem antyrządowych protestów. Rosjanie - według mediów - mieli przylecieć dwoma wyczarterowanymi samolotami do stolicy Kuby, Hawany, skąd zostali przetransferowani rejsowymi lotami do Wenezueli. W Polskim Radiu 24 komentarz dr Jerzego Targalskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Targalski Rosja Wenezuela Kuba Władimir Putin Hugo Chavez Nicolas Maduro Juan Guaido

TYLKO U NAS Co dalej z Wenezuelą? "Najlepsze byłyby ponowne wybory"

- Wiele krajów stara się stworzyć presję międzynarodową, która doprowadziłaby do ustąpienia z urzędu przez Maduro. Byłoby to najbardziej pokojowe i najlepsze wyjście z tej patowej sytuacji, czyli zorganizowanie ponownych wyborów - mówiła w rozmowie z PolskieRadio24.pl dr Alicja Fijałkowska, ekspert ds. Ameryki Łacińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Południowa Wenezuela Hugo Chavez Donald Trump Stany Zjednoczone