X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krajowa Rada Sądownictwa

Jakim Prawem. Nieścisłości wokół orzeczenia TSUE ws. SN

- Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stanowi, że powinien być przywrócony w Sądzie Najwyższym stan pierwotny. Krajowa Rada Sądownictwa uznała tę narrację, natomiast głos TSUE nie stanowi polskiego prawa. Sądy są organami stosującymi prawo, a nie stanowiącymi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Mitera, rzecznik KRS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy sądownictwo

Paweł Mucha: sędzia nie powinien angażować się w bieżącą politykę

Część części sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie skrytykowała w wydanej uchwale proces powoływania sędziów Sądu Najwyższego oraz stwierdziła, że nowa Krajowa Rada Sądownictwa jest niekonstytucyjna. W Polskim Radiu 24 komentarz wiceszefa kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Mucha Sąd Najwyższy Andrzej Duda reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa konstytucja

Szef KRS: skonsultujemy się z rządem po decyzji TSUE

- Jeżeli pojawi się jakiś środek zabezpieczający ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, będziemy sie konsultować np. z ministrem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych - powiedział w piątek w rozmowie z RMF 24 przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Krajowa Rada Sądownictwa Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sądownictwo

Paweł Mucha: zaprzysiężenie sędziów SN będzie realizacją przepisów prawa

- Jest procedura określona w przepisie 179 Konstytucji - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa powołuje sędziów. Jeżeli pan Prezydent podejmie taką decyzję, a nie jest tajemnicą, że planuje taką aktywność, to mamy powołanie sędziów - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha na antenie Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha prezydent Andrzej Duda sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Gociek

Czy decyzja NSA wpłynie na funkcjonowanie Sądu Najwyższego?

– W tej chwili nie ma to znaczenia i w dalszej perspektywie najprawdopodobniej również nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie Sądu Najwyższego – powiedział Marek Domagalski z działu prawnego „Rzeczpospolitej”. Odniósł się w ten sposób do decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskami o powołanie sędziów SN do Izby Karnej. Do tematu odniósł sie również Tomasz Pietryga, także z dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy NSA Krajowa Rada Sądownictwa