X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krajowa Rada Sądownictwa

Czy decyzja NSA wpłynie na funkcjonowanie Sądu Najwyższego?

– W tej chwili nie ma to znaczenia i w dalszej perspektywie najprawdopodobniej również nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie Sądu Najwyższego – powiedział Marek Domagalski z działu prawnego „Rzeczpospolitej”. Odniósł się w ten sposób do decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskami o powołanie sędziów SN do Izby Karnej. Do tematu odniósł sie również Tomasz Pietryga, także z dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy NSA Krajowa Rada Sądownictwa

Wiesław Johann: powołanie sędziego to decyzja prezydenta

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur podpisał uchwałę Rady o przedstawieniu wniosku prezydentowi Andrzejowi Dudzie o powołanie 12 sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - poinformował PAP w środę rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera. W Polskim Radiu 24 komentarz Wiesława Johanna, wiceprzewodniczącego KRS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Johann Sąd Najwyższy Europejski Trybunał Sprawiedliwości Krajowa Rada Sądownictwa

Media: Ułaszonek-Kubacka wycofała swoją kandydaturę do SN

Małgorzata Ułaszonek-Kubacka, która uzyskała rekomendację Krajowej Rady Sądownictwa na sędzię Sądu Najwyższego, wycofała swoją kandydaturę – poinformowało PAP źródło zbliżone do sprawy. Ułaszonek-Kubacka zapowiedziała też skargę nadzwyczajną od orzeczenia sądu dyscyplinarnego w jej sprawie - wynika z informacji PAP.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Sąd Najwyższy reforma sądownictwa polityka POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa

Stanisław Piotrowicz: sędzia Iwulski dokonał nainterpretacji

- O skierowanie wypowiedzi posła Stanisława Piotrowicza (PiS) do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej zwrócił się we wtorek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego kierujący pracami Sądu Najwyższego prezes SN sędzia Józef Iwulski. - Sędzia Józef Iwulski dokonał nieuprawnionej nadinterpretacji - odpowiada Stanisław Piotrowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Stanisław Piotrowicz

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo