X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krajowa Rada Sądownictwa

Wiesław Johann: powołanie sędziego to decyzja prezydenta

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur podpisał uchwałę Rady o przedstawieniu wniosku prezydentowi Andrzejowi Dudzie o powołanie 12 sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - poinformował PAP w środę rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera. W Polskim Radiu 24 komentarz Wiesława Johanna, wiceprzewodniczącego KRS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Johann Sąd Najwyższy Europejski Trybunał Sprawiedliwości Krajowa Rada Sądownictwa

Media: Ułaszonek-Kubacka wycofała swoją kandydaturę do SN

Małgorzata Ułaszonek-Kubacka, która uzyskała rekomendację Krajowej Rady Sądownictwa na sędzię Sądu Najwyższego, wycofała swoją kandydaturę – poinformowało PAP źródło zbliżone do sprawy. Ułaszonek-Kubacka zapowiedziała też skargę nadzwyczajną od orzeczenia sądu dyscyplinarnego w jej sprawie - wynika z informacji PAP.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Sąd Najwyższy reforma sądownictwa polityka POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa

Stanisław Piotrowicz: sędzia Iwulski dokonał nainterpretacji

- O skierowanie wypowiedzi posła Stanisława Piotrowicza (PiS) do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej zwrócił się we wtorek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego kierujący pracami Sądu Najwyższego prezes SN sędzia Józef Iwulski. - Sędzia Józef Iwulski dokonał nieuprawnionej nadinterpretacji - odpowiada Stanisław Piotrowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Stanisław Piotrowicz

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo

Barbara Piwnik: wymiar sprawiedliwości wymaga zmian

KRS wyłoniła we wtorek 20 kandydatów na sędziów w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz 7 osób do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Przed siedzibą KRS trwa protest Obywateli RP. W obradach Rady uczestniczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawę komentowała Barbara Piwnik, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, była minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  krs Sąd Najwyższy prawo Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa

Piotr Andrzejewski: sędziowie są sługami sprawiedliwości

Krajowa Rada Sądownictwa wyłoniła siedmioro kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz zajmie się rozpatrzeniem kandydatur do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. W Polskim Radiu 24 prace nad reformą sądownictwa komentował mecenas Piotr Andrzejewski, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Piotr Andrzejewski