Polskie Radio
Section05
Krzysztof Skowroński

SDP wobec rezolucji niemieckich dziennikarzy

W ostatnich dniach Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV) ogłosił swoją rezolucję na temat sytuacji mediów w Polsce. Ich opinia jest krytyczna i sugeruje, że wolność dziennikarzy w naszym kraju jest konsekwentnie ograniczana. Uchwałę DJV skrytykowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nazywając je przekłamywaniem faktycznej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo media SDP dziennikarze Wojciech Reszczyński Piotr Legutko Jolanta Hajdasz Krzysztof Skowroński

Unijni liderzy podpisali Deklarację Rzymską

W Rzymie podczas unijnego szczytu w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich, szefowie 27 państw członkowskich, w tym Polski, podpisali wspólną deklarację, która określa przyszłość Unii Europejskiej. Premier Włoch powiedział podczas ceremonii, że ojcami założycielami Wspólnoty kierowała piękna obsesja – nie dzielić, ale łączyć. O szczycie mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Sławomir Jastrzębowski (Super Express), Krzysztof Skowroński (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), Adam Buła (Polska Press) i Tomasz Krzyżak (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Skowroński Jarosław Kaczyński Rzym Unia Europejska

Komentarze po wypadku rządowego auta. "BOR nie działa"

Do wypadku z udziałem rządowej kolumny doszło w piątek, około godziny 18.30 na ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Kierujący seicento 21-latek podczas manewru skrętu zajechał drogę limuzynie, w którym jechała premier. Jej kierowca, próbując uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, gdzie zderzył się z drzewem.O wypadku rozmawiali goście audycji Podsumowanie Tygodnia Ewa Zarzycka (p.o. redaktora naczelnego tygodnika „Solidarność”), Michał Matys (Duży Format), Krzysztof Skowroński (prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) i Przemysław Harczuk (Super Express).
Zobacz więcej na temat:  polityka wypadek Beata Szydło Oświęcim Krzysztof Skowroński Ewa Zarzycka