Polskie Radio
Section05
SDP

Agnieszka Szwajgier i Adam Bogoryja-Zakrzewski z Nagrodą SDP za reportaż "Bilet powrotny poproszę"

17 czerwca 2021 r. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich ogłosiło wyniki 28. edycji konkursu o Nagrody SDP na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie. I Nagrodą im. Stefana Żeromskiego za publikację o tematyce społecznej uhonorowano autorów reportażu "Bilet powrotny proszę", który można było usłyszeć na antenie Programu 3 Polskiego Radia, Agnieszkę Szwajgier i Adama Bogoryja-Zakrzewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski Agnieszka Szwajgier reportaż SDP

Nagrody im. Hulewicza wręczane już po raz 25. W tym roku kilkunastu laureatów

Kilkanaście osób odbierze dzisiaj  podczas Gali SDP wręczane po raz 25. Nagrody imienia Witolda Hulewicza, krytyka literackiego, tłumacza i wydawcy, a także współtwórcy Polskiego Radia. Najważniejsze statuetki - Wielkie Nagrody Honorowe im. Hulewicza wręczone zostaną dr Wandzie Półtawskiej i - pośmiertnie - jej mężowie, prof. Andrzejowi Póltawskiemu. Początek ceremonii - o godz. 17. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo SDP

"Ta operacja została przeprowadzona w sposób przemyślany". Ojciec Ramana Pratasiewicza o aresztowaniu syna

Ojciec Ramana Pratasiewicza powiedział, że w zatrzymanie jego syna musiały być zaangażowane nie tylko białoruskie służby. Samolot linii "Ryanair", lecący z Aten do Wilna, został wczoraj zmuszony do lądowania na lotnisku w Mińsku. Następnie zatrzymano białoruskiego blogera Ramana Pratasiewicza i prawdopodobnie jego dziewczynę.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś SDP ŚWIAT

"Żaden dziennikarz nie będzie mógł czuć się bezpieczny". Oświadczenie SDP po zatrzymaniu Ramana Pratasiewicza

"Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich domaga się zdecydowanej reakcji organizacji dziennikarskich, rządów, instytucji międzynarodowych oraz Unii Europejskiej na akt terroryzmu państwowego, w wyniku którego został zatrzymany dziennikarz, współtwórca popularnego kanału informacyjnego Nexta, Raman Pratasiewicz" - czytamy w opublikowanym na stronie SDP oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś SDP

Apel Niemieckiego Związku Dziennikarzy ws. zakupu Polski Press. Jolanta Hajdasz: zdumiewa mnie to

- Zdumiewa mnie to w sposób naprawdę ogromny - przyznała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na temat apelu Niemieckiego Związku Dziennikarzy do Komisji Europejskiej ws. zakupu Polski Press przez PKN Orlen. Gościem audycji był także Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Jolanta Hajdasz Wojciech Surmacz prasa SDP POLSKA Polskie Radio 24

TYLKO U NAS "Krok w dobrą stronę". Jolanta Hajdasz o kupnie grupy Polska Press przez PKN Orlen

- Przejęcie firmy Polska Press przez Orlen odbieram jako realizację zapowiedzi repolonizacji i dekoncentracji mediów, a więc bardzo pozytywnie - przyznała w rozmowie z PolskieRadio24.pl Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jej zdaniem, pozwoli to ukrócić "kuriozalną" sytuację na rynku prasy drukowanej, a także, może to stworzyć gazetom Polski Press szanse na rozwój i zaangażowanie w regionalne debaty publiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen media prasa prasa drukowana Jolanta Hajdasz SDP

"Nie mają prawa odmówić udzielania odpowiedzi". Hajdasz o traktowaniu części dziennikarzy przez Strajk Kobiet

- Za chwilę się okaże, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja strajk kobiet Jolanta Hajdasz Michał Rachoń Polskie Radio 24 dziennikarze SDP

"Naruszenie wolności słowa". Trzaskowski w ogniu krytyki Centrum Monitoringu Wolności Prasy

- Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko zastraszaniu dziennikarzy TVP przez Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO na prezydenta RP - oświadczyła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP SDP. Oceniła, że zastraszanie dziennikarzy przez polityków jest "jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SDP Rafał Trzaskowski media

Hajdasz: uderza się w każdego, kto miał coś wspólnego z ujawnianiem afery taśmowej

- Sąd Rejonowy w Warszawie skazał dziennikarzy, którzy nie byli głównymi bohaterami całej tej sprawy, na tak wysokie grzywny, za czyny, których tak naprawdę - w mojej ocenie - w ogóle nie było - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Odniosła się w ten sposób do wyroków skazujących dla Michała Majewskiego i Michała M. Lisieckiego po awanturze w siedzibie "Wprostu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA społeczeństwo media dziennikarstwo dziennikarze Jolanta Hajdasz SDP afera taśmowa

Wiceszefowa SDP o artykule o dzieciach premiera: to podłość

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stanowczo potępia ujawnienie informacji o adopcji dzieci przez premiera Mateusza Morawieckiego - poinformowała w oświadczeniu organizacja. Wiceprezes SDP, Jolanta Hajdasz, powiedziała, że "publikowanie takich informacji nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek etyką zawodową". - Brak słów na rodzaj podłości, jaką wyrządzono rodzinie premiera - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki SDP