Polskie Radio
Section05
Marian Opania

Trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. "Z wrażenia ukląkłem"

- Moja znajomość z tą słynną trójcą zaczęła się w roku 1981 przy okazji kręcenia "Człowieka z żelaza". Zostałem zaproszony, żeby poprowadzić koncert w Sali BHP Stoczni Gdańskiej na rzecz zbiórki pieniędzy na budowę pomnika Poległych Stoczniowców - wspominał w Dwójce Marian Opania.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Kaczmarski Zbigniew Łapiński Przemysław Gintrowski Jerzy Kisielewski MUZYKA KULTURA Marian Opania Andrzej Mietkowski Czesław Bielecki Krzysztof Daukszewicz

Spektakl „Ojciec”. O przemijaniu i zmierzaniu do końca

- Interesuje mnie laboratoryjne przyglądanie się ludziom w dużym zbliżeniu, portretowanie ludzi. Jestem raczej obserwatorem aniżeli kreatorem jakiejś rzeczywistości – powiedziała w Polskim Radiu 24 reżyserka Iwona Kempa. W sobotę , 8 kwietnia w warszawskim Teatrze Ateneum odbyła się premiera wyreżyserowanej przez nią tragikomedii Floriana Zellera pt. „Ojciec”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marian Opania Warszawa

Międzynarodowy Dzień Teatru już po raz 55.

- Na początku mojej drogi w tym zawodzie teatr był moim domem. Po prostu mieszkałam bardzo blisko teatru i spędzałam w nim nie tylko czas na próbach, ale również każdą wolną chwilę. Teatr nadal jest moim domem. I chcę w tym dniu życzyć, aby wszyscy aktorzy zaznali tego wspaniałego uczucia przynależenia do zespołu, do grupy ludzi, których domem jest właśnie teatr - mówiła Dorota Landowska.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska TEATR Ewa Dałkowska Marian Opania Dorota Buchwald Dorota Landowska Janusz Majewski KULTURA