X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marine Le Pen

"Macron wygrał wybory, by utrzymać status quo"

- Jeśli Macron zawiedzie i jego prezydentura będzie przypominała rządy Francois Hollande’a czy Nicolasa Sarkozy’ego, to za pięć lat Marine Le Pen zwycięstwo ma w kieszeni – tak o zwycięstwie Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich we Francji mówił Roman Imielski (Gazeta Wyborcza). Gościem Debaty Dnia był również Grzegorz Jankowski (Super Stacja i Polskie Radio 24).
Zobacz więcej na temat:  Emmanuel Macron Francja Marine Le Pen

"Francuzi mogą chcieć przeciwważyć sukces Macrona"

- Większość parlamentarna może być prawicowa lub centroprawicowa jako przeciwwaga dla prezydenta, który jest młody i nie do końca znany – powiedział w programie Świat w Południe dr Łukasz Jurczyszyn w Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Wybory we Francji komentowali także korespondentka Polskiego Radia 24 Magdalena Skajewska i dr Agnieszka Cianciara z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory prezydenckie Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen Adrian Bąk Magdalena Skajewska

"Mamy szansę na dobrą współpracę z Macronem"

- Marine Le Pen jest mentalnie i ideologicznie związana z Moskwą i Władimirem Putinem. Macron jest Europejczykiem z krwi i kości. Jest wychowany w duchu wspólnej Europy i myślę, że mamy szansę na dobrą współpracę z nim – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego. Odniósł się także do roli, jaką może pełnić Polska w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Emmanuel Macron wybory prezydenckie Marine Le Pen Władimir Putin Unia Europejska Europa Wschodnia

"Wybór Francuzów to czysty zysk, oszczędność i spokój"

- Frankowicze mogą spać spokojnie, bo nie będzie zawirowań z walutami. Nie będzie tąpnięcia, ucieczki do bezpiecznych walut czyli do dolara i franka, frank nie będzie rósł i raty będą zwyczajnie niższe – powiedział w programie Rządy Pieniądza Kazimierz Krupa z kancelarii Drawbridge. O ekonomicznych aspektach wyboru Francuzów mówili także dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Bartłomiej Godusławski (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja wybory prezydenckie Emmanuel Macron Marine Le Pen frank szwajcarski euro strefa euro

Emmanuel Macron: Francja wygrała!

Centrysta Emmanuel Macron wygrał w niedzielę drugą turę wyborów prezydenckich we Francji. Będzie on ósmym prezydentem V Republiki i najmłodszym szefem państwa francuskiego od 1848 roku - od czasów Karola Ludwika Napoleona Bonaparte. Jak wynika z pierwszych prognoz po zamknięciu lokali wyborczych Macron zdobył ok. 65 proc. głosów - niemal dwukrotnie więcej niż jego rywalka Marine Le Pen. MSW Francji podało po podliczeniu 82 proc. głosów, że Macron zdobył 64,01 proc., a Le Pen 35,99 proc.
Zobacz więcej na temat:  Francja ŚWIAT Wybory w Europie wybory we Francji Emmanuel Macron Marine Le Pen

Prezydent-elekt Macron: będę walczył z podziałami

Wedle pierwszych exit-polls, Francuzi wybrali na kolejnego prezydenta centrystę Emmanuela Macrona. Macron zdobył 65-66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów. Zwolennicy Emmanuela Macrona tuż po ogłoszeniu wyników wpadli w euforię. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Francja wybory we Francji Wybory w Europie Emmanuel Macron Marine Le Pen RELACJA