Polskie Radio
Section05
Marine Le Pen

Prezydent-elekt Macron: będę walczył z podziałami

Wedle pierwszych exit-polls, Francuzi wybrali na kolejnego prezydenta centrystę Emmanuela Macrona. Macron zdobył 65-66,1 proc. głosów w II turze wyborów prezydenckich - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów. Zwolennicy Emmanuela Macrona tuż po ogłoszeniu wyników wpadli w euforię. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Francja wybory we Francji Wybory w Europie Emmanuel Macron Marine Le Pen RELACJA

Wybory we Francji. "Macron symbolem kontynuacji"

Frekwencja w wyborach prezydenckich we Francji w południe wyniosła 28,23 procent. Taką informację przekazało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To podobny poziom jak w pierwszej turze. Francuzi wybierają między centrystą Emmanuelem Macronem a kandydatką Frontu Narodowego Marine Le Pen. O sytuacji we Francji mówiła w audycji Gorący Temat Aleksandra Rybińska (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  wybory we Francji Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen

Francja: inwestorzy stawiają na Macrona

Dzisiaj druga tura wyborów prezydenckich we Francji. To ona zadecyduje kto z pary - Marine Le Pen-Emmanuel Macron, zastąpi Francois Hollande’a i zasiądzie na pięć lat w fotelu w Pałacu Elizejskim. Jak inwestorzy zapatrują się na poszczególnych kandydatów i jak wybór Francuzów może wpłynąć na portfele Polaków? Na to pytanie starał się odpowiedzieć w Polskim Radiu 24 Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium.
Zobacz więcej na temat:  wybory we Francji Francja Marine Le Pen Emmanuel Macron

Wybory prezydenckie we Francji a pytanie o Unię Europejską

Emmanuel Macron kontra Marine Le Pen – Francuzi wybiorą w niedzielę prezydenta Republiki Francuskiej. Jak wybór Francji wpłynie na relacje wewnątrzunijne? Jaki jest obecnie stosunek Paryża do Brukseli? O tym w audycji Konfrontacje Idei mówił Christophe Beaudouin, doktor prawa, autor licznych publikacji na temat integracji europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja wybory we Francji Marine Le Pen Emmanuel Macron Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski wybory prezydenckie

Francja: rośnie przewaga Macrona nad Le Pen

Na trzy dni przed drugą, rozstrzygającą turą wyborów prezydenckich we Francji zwiększa się przewaga uważanego za faworyta głosowania, centrysty Emmanuela Macrona, nad kandydatką skrajnej prawicy Marine Le Pen. Tak wskazuje opublikowany w piątek sondaż ośrodka Elabe. O finiszu kampanii prezydenckiej mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Zbytniewska z Euractiv.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen wybory we Francji wybory prezydenckie