Polskie Radio
Section05
Jolanta Rudnik

"Pseudonim Lwiątko" - Jolanta Rudnik

Leon Suchocki był żołnierzem Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W kwietniu 1948 roku został stracony w więzieniu w Szczecinie. Kilka miesięcy temu Jolanta Rudnik przypomniała jego losy, ale w reportażu pojawiły się też pytania, na które nie było odpowiedzi. Po kilku tygodniach od emisji audycji odezwała się mieszkanka Białegostoku, która wysłuchała reportażu i połączyła losy Leona Suchockiego z historią swojej rodziny. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Rudnik

Po konkursie dla reportażystów

15 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice, Jolanta i Andrzej Rudnikowie z Polskiego Radia Koszalin oraz Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Iza Żukowska Teresa Bochwic Alicja Grembowicz Ewelina Kosałka-Passia Anna Dudzińska Jolanta Rudnik Andrzej Rudnik