Polskie Radio
Section05
Jolanta Rudnik

Melchiory 2023. "Nie do wiary" - reportaż Jolanty Rudnik [POSŁUCHAJ]

Joanna Rudnik z Polskiego Radia Koszalin zdobyła główną nagrodę w kategorii "Reportaż roku" w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów Melchiory 2023 za utwór "Nie do wiary". Reportaż przedstawia tragiczną wyprawę nurków do wraku zatopionego w 1945 roku na Bałtyku niemieckiego statku Wilhelm Gustloff.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Melchiory reportaż Jolanta Rudnik reportaż w Jedynce pr poleca

Mistrzowie sztuki reportażu nagrodzeni [WIDEO]

Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory konkurs W POLSKIM RADIU Studio Reportażu i Dokumentu Jolanta Rudnik Michał Kwiatkowski KRRiT Alicja Samolewicz-Jeglicka Maciej Jastrzębski Monika Chrobak Karolina Ryniak Dagmara Drzazga Beata Hyży-Czołpińska Paweł Antosiewicz Aleksandra Sadokierska Małgorzata Lachendro Paweł Kurek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Mediów Narodowych Polskie Radio TVP Grand Prix KRRiTV Krzysztof Gottesman Dorota Boniecka-Górny czesława borowik Adam Hlebowicz Arkadiusz Gołębiewski Wacław Holewiński Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

"Pseudonim Lwiątko" - Jolanta Rudnik

Leon Suchocki był żołnierzem Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W kwietniu 1948 roku został stracony w więzieniu w Szczecinie. Kilka miesięcy temu Jolanta Rudnik przypomniała jego losy, ale w reportażu pojawiły się też pytania, na które nie było odpowiedzi. Po kilku tygodniach od emisji audycji odezwała się mieszkanka Białegostoku, która wysłuchała reportażu i połączyła losy Leona Suchockiego z historią swojej rodziny. 
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Rudnik

Po konkursie dla reportażystów

15 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego - o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice, Jolanta i Andrzej Rudnikowie z Polskiego Radia Koszalin oraz Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice.
Zobacz więcej na temat:  reportaż reportaż w Jedynce Iza Żukowska Teresa Bochwic Alicja Grembowicz Ewelina Kosałka-Passia Anna Dudzińska Jolanta Rudnik Andrzej Rudnik