Polskie Radio
Section05
Michał Wojnarowicz

Wybory w Czechach. Ekspert: Pavel w polityce jest debiutantem

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Czechach Petr Pavel pokonał Andreja Babisza. - Komunikacja Petra Pavla jest bardzo spokojna i oszczędna. Nie ma w niej szyderstwa, które jest kojarzone z ustępującym prezydentem Zemanem, ani narracji ciągłej krzywdy, związanej z Babiszem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Patrik Eichler, czeski dziennikarz, komentator spraw politycznych i ekspert z Akademii Demokratycznej Masaryka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Michał Strzałkowski Michał Wojnarowicz Patrik Eichler Czechy Petr Pavel

"Z punktu widzenia UE to bardzo korzystne wydarzenie". Ekspert o umowie Libanu i Izraela

Umowa graniczna między Libanem a Izraelem może dać Europie nowe źródła gazu. - W momencie, w którym państwo libańskie znalazło się na granicy wytrzymałości gospodarczej, to te polityczne, dyplomatyczne czy nawet ideologiczne uwarunkowania zeszły na dalszy plan - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Wojnarowicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Europa Michał Strzałkowski Michał Wojnarowicz Daniel Boćkowski Izrael Liban

Prof. Haliżak: Pekin uważa, że USA zrobiły o jeden krok za daleko

Od czwartku w Cieśninie Tajwańskiej dochodzi do ćwiczeń sił zbrojnych Chińskiej Republiki Ludowej. Te rozpoczęły się po wizycie na Tajwanie Nancy Pelosi. - Władze w Tajpej, jak i Stany Zjednoczone starają się ten chiński gniew załagodzić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Marian Haliżak z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Michał Strzałkowski Tajwan Chiny Stany Zjednoczone Marian Haliżak Michał Wojnarowicz