Polskie Radio
Section05
Petr Pavel

"Polskę i Republikę Czeską łączą wysokie obroty gospodarcze" - komentarz po wizycie prezydenta Petra Pavela

Polska i Czechy idą ramię w ramię w Unii Europejskiej i w NATO - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z nowym prezydentem Czech. Petr Pavel przybył do Warszawy z oficjalną wizytą. Rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z szefem polskiego rządu. Podczas spotkania Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polskę i Czechy łączy podobne myślenie. Zwrócił uwagę na bliskie relacje między naszymi krajami.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Tomański społeczeństwo ŚWIAT Czechy Petr Pavel Trójka

"Myśli o bezpieczeństwie transatlantyckim jak Polacy". Dr Zaborowski o wizycie prezydenta Czech

- Czesi mają prozachodni rząd i prozachodniego prezydenta. Polska zyskuje ważnego sojusznika na międzynarodowej arenie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Marcin Zaborowski. W Warszawie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce prezydentem Czech Petrem Pavlem. W czwartek nowy czeski prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Petr Pavel POLSKA

Wizyta prezydenta Czech w Polsce. Marcin Przydacz: pokazuje naszą rolę w regionie

- Petr Pavel powiedział na konferencji prasowej, że stosunki polsko-czeskie są najlepsze w historii. Myślę, że tak w rzeczywistości jest - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. W opinii Marcina Przydacza wizyta nowego prezydenta Czech w Polsce pokazuje rolę, jaką nasz kraj pełni w regionie.
Zobacz więcej na temat:  stosunki polsko-czeskie Andrzej Duda Petr Pavel bezpieczeństwo Europa Czechy polityka

Spotkanie premiera Morawieckiego z Petrem Pavlem. Trwa wizyta czeskiego prezydenta w Polsce

Trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce prezydentem Czech Petrem Pavlem. W czwartek nowy czeski prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą. Polska jest drugim - po tradycyjnie w pierwszej kolejności odwiedzanej Słowacji - krajem, w którym wizytę składa Petr Pavel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Petr Pavel Czechy polityka

Wizyta prezydenta Czech w Polsce. Przydacz: pokazuje naszą rolę w regionie

- Petr Pavel powiedział na konferencji prasowej, że stosunki polsko-czeskie są najlepsze w historii. Myślę, że tak w rzeczywistości jest - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. W opinii Marcina Przydacza wizyta nowego prezydenta Czech w Polsce pokazuje rolę, jaką nasz kraj pełni w regionie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stosunki polsko-czeskie Andrzej Duda Petr Pavel bezpieczeństwo Europa serwis wschodni Czechy polityka

Kiedy Finlandia dołączy do NATO? "Prawdopodobnie prezydent dokona procesu jak najszybciej"

Prezydent Finlandii - Sauli Niinisto - gości w Turcji na zaproszenie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Tematem rozmów ma być rozszerzenie NATO. Co istotne, zdaniem premiera Szwecji, jego kraj nie dołączy do Sojuszu w tym samym terminie. - Najprawdopodobniej prezydent Finlandii dokona procesu jak najszybciej - uważa Jacek Tarociński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Petr Pavel Czechy Andrzej Duda Zbigniew Rau NATO Turcja Finlandia

Petr Pavel w Warszawie: doceniam, że współpraca między Czechami i Polską jest na tak wysokim poziomie

- Bardzo doceniam, że współpraca między Czechami i Polską jest na tak wysokim poziomie; przez całą historię nasze relacje nie były na tak wspaniałym poziomie jak teraz - mówił w Warszawie prezydent Czech Petr Pavel, który rozpoczął wraz z małżonką Evą Pavlovą wizytę w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Czechy Europa Andrzej Duda Petr Pavel POLSKA Warszawa polityka

Spotkanie Duda - Pavel. "Polska i Czechy w awangardzie, jeśli chodzi o wsparcie dla Ukrainy"

Tematami rozmowy z prezydentem Czech Petrem Pavlem były kwestie bezpieczeństwa, współpracy dwustronnej oraz Ukraina; Czechy i Polska to kraje, które są w absolutnej awangardzie, jeśli chodzi o wsparcie dla Ukrainy, zarówno humanitarne, jak i militarne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z prezydentem Czech Petrem Pavelem, który wraz z małżonką Evą Pavlovą, przybył dzisiaj z wizytą do Polski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Czechy Europa Andrzej Duda Petr Pavel POLSKA Warszawa