Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Obrony Narodowej

Dzień Weterana. Prezydent złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w Warszawie rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa - poinformował w piątek resort obrony. Andrzej Duda złożył wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa, a potem spotkał się z uczestnikami Rajdu Motocyklowego Weteranów i dokonał uroczystego rozpoczęcia tego rajdu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prezydent Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej

"Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni". Szef MON podziękował weteranom w ich dniu

- Chylę czoła przed Waszymi dokonaniami i wkładem w budowanie dobrego imienia Polski na całym świecie - podkreślił w związku z Dniem Weterana szef MON Mariusz Błaszczak. - Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni - dodał w liście do weteranów.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Mariusz Błaszczak siły zbrojne Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo POLSKA

"Wasz profesjonalizm znany jest na całym świecie" Szef MON dziękuje żołnierzom Wojsk Specjalnych

Szef MON Mariusz Błaszczak przypomniał, że w niedzielę swoje święto obchodzą żołnierze Wojsk Specjalnych. "Każdego dnia stoicie na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków, dziękuję za wasz profesjonalizm, z którego jesteście znani na całym świecie" - zwrócił się do żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie GROM

Gen. Artur Dębczak: musimy dostosować metody nauczania do tego, co podoba się młodym ludziom

- WKU dalej prowadzą swoją działalność, tyle że przeniosło się to do internetu. Musimy dostosować metody nauczania do tego, co podoba się młodym ludziom. Webinaria się sprawdzają, co widzimy po wejściach na nasze strony - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Artur Dębczak, dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojsko Wojsko Polskie armia służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej

"Potencjalne zagrożenia i kierunki rozwoju". Prezydent podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Dokument przewiduje przygotowanie i wprowadzenie ustawy o zarządzaniu i bezpieczeństwie narodowym, która ustali hierarchię strategicznych i planistycznych dokumentów dotyczących bezpieczeństwa narodowego. - Przygotowanie tego dokumentu zajęło kilka lat, a odnosi się on do zmian, jakie nastąpiły w okresie ostatniego pięciolecia - wskazał prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo Wojsko Polskie pandemia

An-124-Rusłan we Wrocławiu. Kolejny transport środków ochrony osobistej

"Na lotnisku we Wrocławiu wylądował samolot transportowy z maseczkami ochronnymi oraz kombinezonami zamówionymi przez Agencję Rezerw Materiałowych" - poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej MON Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Wrocław pomoc służby i bezpieczeństwo POLSKA

"To wymagało pilnej naprawy". Andrzej Duda zapoczątkował zmiany w systemie kierowania i dowodzenia armią

21 grudnia 2018 r. wszedł w życie nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Ustawa, podpisana przez prezydenta 10 listopada 2018 r. była kolejnym etapem procesu modernizacji, rozwoju i naprawy polskiej armii. - Dzięki reformie Szef Sztabu Generalnego WP stał się pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Duda podczas podpisywania ustawy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Wojsko Polskie prezydent wojsko siły zbrojne Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak reformy NATO służby i bezpieczeństwo POLSKA 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

W Gliwicach uruchomiono punkty Test&GO. Szef MON: żołnierze będą pobierać wymazy do badań

W Gliwicach w dwóch punktach Test&GO żołnierze będą pobierać wymazy do badań na obecność koronawirusa - podało w niedzielę MON. - Tego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 7849 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1597 jednostek sprzętu - przekazał szef resortu Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Koronawirus w Polsce pandemia wirus infografika

Szef MON: pierwszy mobilny punkt pobrań próbek do testów na koronawirusa już działa

W Opocznie w woj. łódzkim od wtorku będzie działać drugi w Polsce mobilny punkt pobrań próbek do testów na obecność koronawirusa - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Pierwszy działa od poniedziałku w Krotoszynie (Wielkopolska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia kwarantanna

Szef MON: nie można się łudzić, że akcje dezinformacyjne się nie powtórzą

Nie można się łudzić, że nie powtórzą się operacje dezinformacyjne, wojskowi specjaliści dbają o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, ale jej użytkownicy powinni wybierać sprawdzone źródła informacji – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak odnosząc się do zagrożeń informacyjnych towarzyszących także pandemii.
Zobacz więcej na temat:  fake news dezinformacja Mariusz Błaszczak wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON: "fabryki trolli" ze Wschodu wykorzystują niewiedzę i niską świadomość obywatelską

Nie można się łudzić, że nie powtórzą się operacje dezinformacyjne. Wojskowi specjaliści dbają o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, ale jej użytkownicy powinni wybierać sprawdzone źródła informacji – podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do zagrożeń informacyjnych towarzyszących także pandemii.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo internet koronawirus Koronawirus w Polsce Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej media POLSKA