Polskie Radio
Section05
Narodowy Spis Powszechny

Historia ukryta w liczbach. "Mieszkańcy Leszna po 1945 roku w statystykach"

Archiwum Państwowe w Lesznie przygotowało prezentację zatytułowaną "Mieszkańcy Leszna po 1945 roku w statystykach", zawierającą zestawienie wszystkich powojennych spisów powszechnych dotyczących tego miasta. Jak można się przekonać, za tymi dokumentami i widocznymi na nich za tymi cyframi kryje się demograficzny i socjologiczny obraz Leszna.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Drozda Trójka Narodowy Spis Powszechny Leszno wielkopolskie historia Polski statystyka Jacek Marciniak społeczeństwo

Ostatni moment na spisanie się. GUS przypomina: udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy

Czwartek to ostatni dzień na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spisać będzie można się do godz. 23:59. Wybrane punkty spisowe będą działać tego dania do północy. GUS przypomina, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Za jego niewypełnienie przewidziana jest kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny POLSKA Narodowy Spis Powszechny społeczeństwo statystyka

Jeszcze się nie spisałeś? Możesz zapłacić karę

Narodowy Spis Powszechny kończy się za 10 dni, a pomimo akcji promocyjnych wciąż wielu obywateli się nie spisało. Duża część zapowiada wręcz, że się nie spisze. Jak przypomina w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik prasowy Prezesa GUS Karolina Banaszek, zgodnie z sankcją zapisaną w ustawie o statystyce publicznej, odmowa udziału w spisie zagrożona jest karą grzywny.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka gus Narodowy Spis Powszechny społeczeństwo statystyka

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wręczono nagrody zwycięzcom loterii

W poniedziałek odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zdobywcy głównych nagród odjadą dziś do domów swoimi nowymi Toyotami Yaris - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Spis powszechny potrwa już niecały miesiąc - do końca września.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo gus Główny Urząd Statystyczny Narodowy Spis Powszechny loteria

Uwaga na oszustów wykorzystujących Narodowy Spis Powszechny. Zawsze sprawdzajmy tożsamość rachmistrza

Narodowy Spis Powszechny tym razem, z powodu pandemii, odbywa się wyłącznie zdalnie. Jak przypomina Główny Urząd Statystyczny, podstawową metodą wzięcia udziału w spisie jest wypełnienie internetowej ankiety na stronie www.spis.gov.pl. Zdalny spis to niestety też okazja do działania dla wielu oszustów, chcących wyłudzić istotne informacje na nasz temat.
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Spis Powszechny GOSPODARKA POLSKA