Polskie Radio
Section05
Panama

Papież do młodych: przyjmujcie życie takim, jakie jest

- Świat jest nie tylko dla silnych - powiedział papież Franciszek podczas czuwania z udziałem uczestników Światowych Dni Młodzieży w sobotę wieczorem w Panamie. Szacuje się wstępnie, że na uroczystość przybyło kilkaset tysięcy osób. Papież zaznaczył, że powiedzenie Bogu "tak", to odwaga, by przyjąć życie, takie, jakie jest, akceptując wszystko, co nie jest doskonałe, ale mimo to warte jest miłości. 
Zobacz więcej na temat:  Światowe Dni Młodzieży Panama ŚWIAT papież Franciszek Watykan Kościół aktualności katolickie Przemysław Goławski

ŚDM: papież Franciszek jest już w Panamie. Prośba o modlitwę

Po 13 godzinach bezpośredniego lotu z Rzymu papież Franciszek przybył w środę do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Na lotnisku w stolicy kraju powitał papieża prezydent Juan Carlos Varela, a także nuncjusz apostolski arcybiskup Mirosław Adamczyk. Ojciec Święty poprosił wiernych o modlitwę za swoją pielgrzymkę do tego kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Panama Światowe Dni Młodzieży papież Franciszek

Panama: msza święta zainaugurowała Światowe Dni Młodzieży

W mszy świętej, otwierającej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, wzięło udział 75 tys. osób. Byli wśród nich także członkowie panamskiego rządu i para prezydencka. Msza została odprawiona na bulwarze Cinta Costera, biegnącym wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Na czas globalnego spotkania młodych teren ten nazwano "Campo Santa Maria la Antigua", czyli "Polami Matki Bożej Starszej" - patronki Panamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Panama Światowe Dni Młodzieży papież Franciszek