Polskie Radio
Section05
Paweł Wojtunik

"Gazeta Polska": ludzie Tuska i Grasia w pralni Nowaka

Śledztwo ws. Sławomira Nowaka zatacza coraz szersze kręgi i na jaw wychodzą nowe fakty; dotyczą one osób, którym postawiono zarzuty odnoszące się do działania razem z Nowakiem w zorganizowanej grupie przestępczej, a które były związane z układem skupionym wokół Donalda Tuska i Pawła Grasia - pisze "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Sławomir Nowak Donald Tusk Paweł Graś Paweł Wojtunik

Były szef CBA odpiera zarzuty: zorganizowana zemsta i odwet

Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty. Jak poinformował prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczą m.in. niedopełnienia obowiązków, niszczenia dowodów i działania na szkodę interesu publicznego. - Jest to zorganizowana, skoordynowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA - komentuje zarzuty Wojtunik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Paweł Wojtunik polityka

"Nie pozwolę, żeby czynić CBA winnym za aferę Amber Gold"

Pięć godzin trwało przesłuchanie byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika przez sejmową komisję do spraw Amber Gold. Wojtunik zarządzał CBA w latach 2009-2015, podlegli mu funkcjonariusze przygotowali raport dotyczący bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej. Zalecano w nim, by znowelizować kodeks spółek handlowych tak, by ich prezesami nie mogli być przestępcy. "Informacja była przekazana, nie czuję się winny" - podsumowywał przesłuchanie Wojtunik.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Paweł Wojtunik CBA komisja śledcza

Amber Gold. "Nikomu nie zależało, aby cokolwiek ustalić"

- Paweł Wojtunik był na tyle inteligentny, że zrozumiał, iż nikt sobie nie życzy - zwłaszcza premier Tusk - by w tej sprawie grzebać. Zastosował się do ogólnej atmosfery – powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wasserman. O przesłuchaniu byłego szefa CBA Pawła Wojtunika przed komisją mówili także poseł Kukiz’15 Grzegorz Długi i członek komisji poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold CBA Paweł Wojtunik POLSKA

"W sprawie Amber Gold CBA zrobiło, co mogło"

CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość CBA Paweł Wojtunik Tomasz Rzymkowski Jarosław Krajewski Marcin P.