Polskie Radio
Section05
Piotr Guział

Zamieszanie z bonifikatami w Warszawie. Komentarze

Rada Warszawy w czwartek zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały przywracającego 98-proc. bonifikatę przy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Sesja została zwołana na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który chce wycofać się z obniżenia ulgi do maksimum 60 proc. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste - bonifikaty użytkowanie wieczyste Warszawa Mariusz Krzemiński POLSKA

Wybory samorządowe. "W dużych miastach rozstrzygną drugie tury"

Do wyborów samorządowych pozostały trzy tygodnie. Zdaniem komentatorów w największych polskich miastach można się spodziewać pasjonujących starć politycznych. Gośćmi sobotniej Debaty Polskiego Radia 24 byli: Marek Król (Sieci), Michał Wróblewski (Wirtualna Polska) i Mateusz Kosiński (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 Warszawa Kraków Wrocław Gdańsk Patryk Jaki kampania wyborcza

Piotr Guział: Warszawa powinna być miastem smart

- Warszawa nie może się toczyć siłą rozpędu, bo traci swoją szansę bycia liderem regionu i miastem, na które zwrócone są oczy świata – mówił w audycji "Nieznani Znani 24” w Polskim Radiu 24 Piotr Guział, radny miasta Warszawy. W sobotę zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta stolicy, popierając kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa wybory samorządowe 2018 Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki samorząd

„Nominacja Trzaskowskiego pokazuje słabość Schetyny i PO"

Poseł Rafał Trzaskowski ma być kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Lider PO Grzegorz Schetyna ogłosił w czwartek, że zwróci się do władz Platformy o akceptację jego kandydatury. O kandydaturze Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy mówił w Polskim Radiu 24 radny m.st. Warszawy Piotr Guział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

Guział o referendum w stolicy. "Zdecydowała matematyka"

– Polacy nie angażują się w akcje publiczne, zwłaszcza w sferze polityki – wskazywał w Rozmowie Poranka Piotr Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Radny chciał referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy, m.in. w związku z kontrowersjami wokół reprywatyzacji. Nie zdecydował się jednak na złożenie zebranych podpisów od mieszkańców do komisarza wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa referendum reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawska Wspólnota Samorządowa POLSKA