X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
aglomeracja warszawska

PiS przekłada dwukadencyjność. "To bardzo dobra decyzja"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że partia rządząca w dalszym ciągu opowiada się za wprowadzeniem zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jednak nie wejdzie ona w życie przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Decyzję skomentował w audycji Gorący Temat publicysta Nowej Konfederacji Stefan Sękowski.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe samorząd Prawo i Sprawiedliwość aglomeracja warszawska Jarosław Kaczyński

Andrzej Dera: jest potrzeba głębokiej zmiany w sądownictwie

– Stan polskiego sądownictwa jest bardzo zły. Świadczą o tym też ostatnie przypadki sędziów, którzy zostali przyłapani na drobnych kradzieżach. To jest dla mnie rzecz niebywała i kuriozalna – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Dera Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro krs sądownictwo Warszawa metropolia aglomeracja warszawska

Paweł Lisiecki: zmiana ustroju Warszawy jest potrzebna

Z sondażu przygotowanego dla Polskiego Radia wynika, że jedynie 8 proc. badanych zdecydowanie chciałoby zmiany ustroju Warszawy i przyłączenia do niej otaczających ją gmin i powiatów tworząc w ten sposób obszary metropolitalne. Zdecydowane "nie" dla pomysłu wyraziło natomiast 31 proc. ankietowanych. O wyniku sondażu, a także o  komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, mówił w programie 24 Pytania Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja Warszawa aglomeracja aglomeracja warszawska Prawo i Sprawiedliwość PiS Komisja Weryfikacyjna Platforma Obywatelska

Reprywatyzacja. "Wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości"

Prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom zatrzymanym w poniedziałek, w związku ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji w Warszawie. Dotyczą one niedopełnienia obowiązków, dla dwójki z nich - także działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. – Każda osoba, która popełniła błędy, powinna za te czyny odpowiedzieć. Większość czynności, które wykonują organy ścigania, są na wniosek stołecznego ratusza – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz aglomeracja warszawska Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński

"Atmosfera wokół prezydent Warszawy coraz gęstsza"

– Powstaje wrażenie, że w ostatnich latach nad głową Hanny Gronkiewicz-Waltz działał parasol ochronny w kwestii reprywatyzacji – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Guział. Warszawski radny w Rozmowie Poranka mówił również o propozycji zmian dotyczących ustroju stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Guział Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz aglomeracja warszawska Platforma Obywatelska CBA reprywatyzacja POLSKA

Nadzwyczajne sesje Rady Warszawy. Prezydent na urlopie

Pierwsza sesja rozpoczęła się o godzinie 12. Zwołana na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej dotyczy ustawy metropolitalnej. Projekt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości zakłada powiększenie Warszawy o 32 gminy. O godzinie 13 rozpoczęła się druga sesja, poświęcona nieprawidłowościom przy reprywatyzacji gruntów w stolicy. O jej zwołanie wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zapowiedziała, że nie weźmie udziału w sesji. Gościem Polskiego Radia 24 był prawnik Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja aglomeracja warszawska aglomeracja

Ustawa metropolitalna. "Ewidentny kontekst polityczny"

Miniony tydzień upłynął pod znakiem dyskusji nad projektem ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. - Prawo i Sprawiedliwość głosem Jacka Sasina próbuje narzucić przekaz, że partia rządząca realizuje projekt Platformy Obywatelskiej, czyli ustawę metropolitalną, którą PO forsowała w 2015 roku, tylko w sposób ulepszony. Podstawową różnicą jest to, że PO nie ingerowała w wybór prezydenta Warszawy, a gminy musiały się zgodzić na te rozwiązania – mówił Michał Wróblewski, "Fakt". Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Jałowiczor, "Gość Niedzielny".
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Warszawa aglomeracja aglomeracja warszawska

Ustawa o ustroju Warszawy. Metropolia większa niż Paryż?

- W Warszawie będą dzielnice, a poza granicami Warszawy - gminy ze swoimi budżetami, burmistrzem, radami gmin. Te kompetencje nie zostaną ograniczone. Konstytucyjna gwarancja niezależności gmin obowiązuje – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Uściński, poseł PiS, były starosta wołomiński. O planach stworzenia metropolii warszawskiej mówił także Krzysztof Turek, wójt podwarszawskiej gminy Stare Babice.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Wołomin Legionowo aglomeracja warszawska PiS