X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polonia w USA

Pomnik Katyński symbolem wartości łączących wszystkich Polaków

– Zbliżyliśmy się do szczęśliwego zakończenia sprawy – powiedziała Patrycja Kita-Dziedzic, która mieszka w Nowym Jorku. Rada Miejska Jersey City zdecydowała, że Pomnik Katyński, o który walczyła m.in. amerykańska Polonia, zostanie na swoim miejscu i nie będzie w przyszłości przenoszony. – W ciągu ostatnich kilku dni nastąpiły zwroty akcji, które zaskoczyły wszystkich – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pomniki USA Polonia w USA społeczeństwo

Rola Polonii w relacjach polsko-amerykańskich

Ostatnie wydarzenia wskazują na ochłodzenie relacji pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Donald Trump coraz częściej krytykuje działania Brukseli oraz najważniejszych krajów Wspólnoty. W tej sytuacji rola Polonii amerykańskiej może okazać się o wiele większa niż do tej pory, bo kto może bardziej pomóc naszemu krajowi w Ameryce niż tamtejsza polska diaspora. Gościem Polskiego Radia 24 był Edmund Lewandowski, działacz koalicji amerykanów polskiego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  Polonia w USA USA Unia Europejska Ameryka

Polacy na poza granicami również świętowali 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W Kijowie oddano hołd polskim żołnierzom. W obchodach święta Wojska Polskiego uczestniczyli polscy dyplomaci i przedstawiciele polskiej mniejszości na Ukrainie. – Sierpień to dla Polaków szczególnie ważny miesiąc z szeregiem symbolicznych dat, a święto Wojska Polskiego ma znaczenie kluczowe  – mówił w audycji "Polacy w świecie” Michał Giergoń, zastępca ambasadora RP na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT święto wojska polskiego pr24 Polonia Polonia w USA