Polskie Radio
Section05
Polskie Radio dla Zagranicy

Polskie Radio dla Ukrainy z czterogodzinną autorską audycją

Od wtorku, 17 maja, autorska audycja Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy wydłużona została z dwóch do czterech godzin. Audycja jest przygotowywana w Warszawie i nadawana – w języku ukraińskim – na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy, które dostępne jest na częstotliwości 100,6 FM w Warszawie, w aplikacji mobilnej, playerze i w cyfrowym radiu DAB+.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio dla Zagranicy Ukraina wojna na Ukrainie

Polskie Radio zaangażowane w relacje z Ukrainy i w pomoc

Szybkie zmiany ramowe anten oraz aktywna praca wszystkich zespołów Polskiego Radia w relacjonowaniu działań wojskowych na Ukrainie i w niesieniu pomocy Ukraińcom. Tak jest od pierwszych ataków Rosji na Ukrainę. Polskie Radio niemal natychmiast udostępniło miejsce dla ukraińskiego radia w swoim playerze oraz swoją częstotliwość DAB+. Pojawiły się też serwisy po ukraińsku oraz specjalne audycje i reportaże, mówiące o sytuacji Ukraińców w swojej ojczyźnie i w Polsce. Rada Programowa złożyła za te aktywne działania podziękowania na ręce Zarządu Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Polskie Radio dla Zagranicy Ukraina wojna na Ukrainie

Sygnał Polskiego Radia wciąż dociera do Charkowa

Redakcja Polskiego Radia dla Zagranicy otrzymała mail od jednego ze słuchaczy z ukraińskiego Charkowa. Mężczyzna przekazał w nim, że do ostrzeliwanego przez Rosjan miasta docierają wiadomości nadawane przez Polskie Radio. - Jesteśmy w szoku, bo wydaje nam się, że Charków jest już zrównany z ziemią, a tutaj odzywa się głos człowieka, który słucha Polskiego Radia - mówi nam redaktor Halina Ostas z Polskiego Radia dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Polskie Radio dla Zagranicy Polskie Radio media W POLSKIM RADIU ŚWIAT

Wiadomości po ukraińsku w Programie 1 Polskiego Radia

Program 1 Polskiego Radia nadaje serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Kilkuminutowe aktualności po ukraińsku są emitowane dwa razy dziennie przez siedem dni w tygodniu tuż po "Aktualnościach Jedynki", o godz. 10.00 i 17.00 – na falach UKF oraz długich (na częstotliwości 225 kHz), które swoim zasięgiem obejmują całe terytorium Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Polskie Radio media Polskie Radio dla Zagranicy Trójka

Wiadomości po ukraińsku w Programie 1 Polskiego Radia

Program 1 Polskiego Radia nadaje serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Kilkuminutowe aktualności w języku ukraińskim są emitowane dwa razy dziennie przez siedem dni w tygodniu tuż po "Aktualnościach Jedynki" o godzinie 10.00 i 17.00 - fale UKF oraz długie, na częstotliwości 225 kHz, które swoim zasięgiem obejmują całe terytorium Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Polskie Radio media Polskie Radio dla Zagranicy

"Radio i zaufanie" - Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

W Światowy Dzień Radia, przypadający w najbliższą niedzielę (13 lutego) - na antenach Polskiego Radia zagoszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. To święto proklamowane przez UNESCO w 2011 roku, a zatwierdzone przez ONZ - jako dzień międzynarodowych obchodów - w 2013 roku. Od tego czasu Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowuje na ten wyjątkowy dzień specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Światowy Dzień Radia dzień radia Dwójka Trójka Czwórka Radio Dzieciom Radio kierowców Polskie Radio dla Zagranicy

"Radio i zaufanie" - Światowy Dzień Radia na antenach Polskiego Radia

W Światowy Dzień Radia, przypadający dziś (w niedzielę 13 lutego) - na antenach Polskiego Radia goszczą specjalne audycje o roli radia jako środka komunikacji na całym świecie. Od czasu proklamowania Dnia Radia przez UNESCO w 2011 roku i zatwierdzenia przez ONZ w 2013 roku, Polskie Radio, dbając o promocję radiofonii i podkreślając jej szczególne znaczenie we współczesnej historii, przygotowało na ten wyjątkowy dzień - specjalny program.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Światowy Dzień Radia dzień radia Dwójka Trójka Czwórka Radio Dzieciom Radio kierowców Polskie Radio dla Zagranicy

30-lecie Sekcji Białoruskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. "Ma zasługi dla dialogu między narodami"

Sekcja Białoruska Polskiego Radia dla Zagranicy świętuje swoje 30 urodziny. - Redakcja białoruska od trzech dekad codziennie relacjonuje trudną sytuację polityczną na Białorusi, a w ostatnim czasie dużo miejsca poświęca sytuacji na granicy polsko - białoruskiej i kryzysowi migracyjnemu - mówi Andrzej Rybałt, dyrektor-redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś POLSKA społeczeństwo W POLSKIM RADIU Polskie Radio dla Zagranicy

Audycji Polskiego Radia dla Zagranicy można słuchać już w Moskwie

Dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami, audycji Redakcji Polskiej Polskiego Radia dla Zagranicy można słuchać aż w Moskwie. Redakcja nadaje serwisy informacyjne z Polski i o Polsce, komentarze, rozmowy, relacje oraz reportaże promujące Polskę i informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego kraju.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio dla Zagranicy Polonia

Trzydzieste urodziny Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia

Redakcja Ukraińska Polskiego Radia dla Zagranicy świętuje swoje trzydzieste urodziny (w środę 29 września). Z tej okazji antena Polskiego Radia, nadająca w sześciu językach, zaprasza na specjalne audycje jubileuszowe. W programie rozmowy z wieloletnimi dziennikarzami, ze słuchaczami oraz z pisarzami ukraińskimi, którzy pojawiali się na antenie Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Polskie Radio dla Zagranicy Ukraina